Materiał Partnera Ściany lakiernicze – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Ściany lakiernicze – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Czy wiesz, że ściany lakiernicze cieszą się coraz większą popularnością w nowoczesnych firmach przemysłowych? Te specjalistyczne urządzenia zapewniają bowiem sprawną i bezpieczną pracę. Zapobiegają one również wielu chorobom zawodowym – zaleta ta jest bezpośrednio związana z zaawansowanymi systemami filtracji, które ściany lakiernicze posiadają. Przeczytaj, jak dokładnie działają te urządzenia i czym się kierować przy ich wyborze.

Jak działają ściany lakiernicze?

Ściana lakiernicza to alternatywa dla zabudowanej kabiny lakierniczej. Jej głównym zadaniem jest filtrowanie powietrza z mgiełki lakierniczej i pyłów, powstałych podczas pracy. Urządzenie usuwa więc opiłki metalu oraz szereg innych, różnorodnych substancji. Oczywiście jest to możliwe, dzięki elementom konstrukcyjnym, takim jak: wentylator oraz filtr. Warto zaznaczyć, że ściany lakiernicze znajdują zastosowanie w wielu branżach: począwszy od warsztatów, a skończywszy na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Są one bowiem jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań, które gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

Czym kierować się przy wyborze ściany lakierniczej?

Decydując się na zakup ściany lakierniczej do własnej firmy, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

  • zakres działalności przedsiębiorstwa – warto dokładnie określić jakiego typu przedmioty będą poddawane lakierowaniu. Zakup zbyt dużej ściany lakierniczej w wielu przypadkach może być bezzasadny, a to tylko będzie generowało większy koszt utrzymania działalności gospodarczej,
  • otoczenie firmy – niekiedy zdarza się, że w bliskim otoczeniu firmy znajdują się domy prywatne lub inne przedsiębiorstwa, zatem  - nawet niewielka - emisja zapachu mogłaby niekorzystnie wpływać na relacje ze społecznością. W związku z tym, w takim przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na filtry węglowe,
  • natężenie prac – istotne jest to, czy lakierowanie odbywać się będzie w trybie ciągłym jednozmianowym czy też w innym wymiarze czasowym. Warto zaznaczyć, że, jeśli natężenie pracy jest duże, warto również wyposażyć lakiernię w instalację nawiewową.

Gdzie można zakupić ścianę lakierniczą?

Na rynku istnieje mnóstwo przedsiębiorstw, oferujących sprzedaż ścian lakierniczych. Niemniej jednak, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie dokonanie transakcji w zaufanej, sprawdzonej firmie, takiej jak Mirwent. Można tam bowiem otrzymać profesjonalne doradztwo techniczne. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ, dzięki opinii specjalistów można uniknąć wiele kosztownych błędów.

Opracowanie:

Mirwent Mirosław Kędziora

Solec Kujawski , Garbary 2W

Podziel się