Materiał Partnera Ściany działowe szklane – co warto o nich wiedzieć?

Ściany działowe szklane – co warto o nich wiedzieć?

Szkło jest dzisiaj jednym z najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych wnętrz. Panele szklane m.in. w wersji szyb zespolonych, które umieszczane są w modnych profilach aluminiowych, świetnie nadają się w budynkach publicznych, komercyjnych, a także mieszkalnych. Można je dostosować nawet do przestrzeni przemysłowych. Poznaj technologię ścian działowych szklanych.

Konstrukcja ścian działowych szklanych

Ściany działowe szklane mogą być tworzone z pojedynczych szyb hartowanych lub tych w typie float, lub też mogą być przygotowane z szyb zespolonych. Ważnym elementem całej ściany jest konstrukcja aluminiowa, która utrzymuje panele i nadaje im wieloletnią stabilność. Stosowane profile mogą gwarantować mocowanie przeszkleń w systemach bocznych lub wkładanych od góry.

Sama konstrukcja aluminiowa może być tworzona w różnych wersjach. Popularne są zarówno wąskie, jak i szerokie profile oraz kratownice malowane na czarno. Świetnie pasują one np. we wnętrzach industrialnych.

Zastosowanie ścian działowych szklanych

Ściany działowe szklane spotkać można zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i komercyjnych oraz publicznych. W domach i mieszkaniach mogą one być częścią antresoli lub też mogą oddzielać kuchnię od jadalni i salonu. Ściany działowe ze szkła świetnie sprawdzają się również w sypialniach z osobną łazienką. Taki awangardowy i elegancki wystrój jest często stosowany w hotelach.

Jeśli chodzi o przestrzenie komercyjne, szczególnie wiele zamówień na szklane ściany działowe składają zarządcy biur. Nowoczesne wnętrza biurowców tworzone są właśnie w systemach zabudowy szklanej. Tworzone są specyficzne kabiny dla kilku pracowników lub oddzielane są od siebie większe pokoje call center. Szklane ścianki również w podobnym modelu są tworzone w zakładach przemysłowych. Stanowiska menadżerskie czy pokoje ze stanowiskami skomputeryzowanymi są oddzielane od przestrzeni roboczych.

W galeriach handlowych, urzędach czy bibliotekach zabudowa szklana pozwala zaś podążać za ideami minimalizmu oraz przestronności. Przeszklenia to szczyt stonowanej elegancji. Wyjątkowo piękne wyroby na zamówienie tworzy m.in. firma WS GLASS STUDIO, które słynie również z produkcji akwariów, balustrad szklanych, luster oraz kabin prysznicowych.

Zalety ścian działowych ze szkła

Zalet ścian działowych ze szkła jest bardzo dużo. Przede wszystkim są one niebywale piękne. Mogą być tworzone w różnych modelach profili aluminiowych, a także z odmiennych rodzajów szkła. Polecane są panele barwione, mrożone lub z nadrukami. Na szkle mogą być wykonywane również grawerunki. Można wykonywać również w nich wiercenia, tworząc np. systemy mocujące dla modnych lamp czy obrazów. Pomysłów na aranżacje przestrzeni ściankami szklanymi jest wiele. Świetnie sprawdzają się one w stylu skandynawskim, klasycznym, industrialnym, a także awangardowym.

Ponadto ważną zaletą ścian działowych ze szkła jest ich trwałość. Szkło hartowane trudne jest do zbicia czy zarysowania. Przez lata wygląda zatem tak samo. Łatwo usuwa się z niego zabrudzenia i co ważne jest ono bardzo szczelne. Ściany działowe szklane wyróżniają się świetną izolacją akustyczną i termiczną, a także własnościami hydrofobowymi.  

Opracowanie:

Ws Glass Studio Wojciech Kuźbiński

Dąbrowa , Dobra 1

Podziel się