Materiał Partnera Schody kamienne we wnętrzach – tak czy nie?

Schody kamienne we wnętrzach – tak czy nie?

Stylowe, starannie zaprojektowane schody stanowią wizytówkę domu. Wiele osób przed ich wykonaniem zastanawia się jednak, z czego powinny być zrobione. Poza modelami drewnianymi lub metalowymi coraz większą popularnością obecnie cieszą się również schody kamienne. Konstrukcje te stanowią piękną ozdobę zarówno zewnętrznej części domu, jak i wnętrza budynków. Dowiedz się więcej na temat zalet wewnętrznych schodów z kamienia.

Schody kamienne – wielość zalet

Wykonane z należytą starannością i precyzją schody kamienne to konstrukcje, które stanowią idealne połączenie atrakcyjnego designu oraz funkcjonalności i wygody użytkowania. Są one jednym z najbardziej zauważalnych elementów wyposażenia domu. Dlatego też często wykorzystuje się je w celach dekoracyjnych. Schody wykonywane na zamówienie przez pracowników profesjonalnej firmy, takiej jak Stanisław Guzik Zakład Kamieniarski, są bezpieczne i praktyczne w użytku. Dodatkowo wyróżniają je trwałość i odporność na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Wynika to przede wszystkim z samej specyfiki kamienia jako materiału budowlanego. Na ogół bowiem jest to twarde, ognioodporne oraz wodoodporne tworzywo, które odznacza się także trudnościeralnością. Schody kamienne na długo zachowują swój nienaganny wygląd. W przypadku pojawienia się niewielkich ubytków w powierzchni w postaci wytarcia lub zmatowienia można je bez trudu usunąć samodzielnie.

Co istotne, kamień jest tworzywem dostępnym w różnych kolorach. Dzięki temu właściciele domów z łatwością mogą dobrać modele o odcieniach idealnie wkomponowujących się w wystrój danego wnętrza. Schody z kamienia są uniwersalne w zastosowaniu. Nadają się do zamontowania tak w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. 

Jak dbać o schody z kamienia?

Schody kamienne nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Przed przystąpieniem do ich czyszczenia warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane stopnie. Do usuwania zabrudzeń widniejących na powierzchniach z piaskowca najczęściej wykorzystuje się szczotkę o twardym włosiu. Na ogół dobrze sprawdza się też woda z łagodnym detergentem. Po profesjonalne preparaty należy sięgać wówczas, gdy wszystkie zastosowane wcześniej metody usunięcia zabrudzeń nie przyniosły pożądanych rezultatów.

Schody kamienne z granitu czyści się za pomocą płynów do mycia podłóg. Najlepiej w tym celu wykorzystać preparaty na bazie alkoholu, w których składzie nie ma octu ani oleju. Substancje te mogłyby bowiem doprowadzić do przebarwień kamienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas