Artykuł sponsorowany Schody drewniane na beton. Zalecane rozwiązania dla domów i mieszkań

Schody drewniane na beton. Zalecane rozwiązania dla domów i mieszkań

Producenci schodów zapewniają dostęp do niezwykle szerokiej oferty modeli i rodzajów. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do aranżacji panującej w Twoich wnętrzach. Możesz wybrać klasyczne schody gięte lub dywanowe i nowoczesne z dodatkiem takich materiałów, jak szkło czy stal. Poza nimi bardzo często są wybierane również schody drewniane na beton. Czym się one wyróżniają i jakie są zalecane rozwiązania dla domów i mieszkań? Odpowiadamy!

Czym cechują się drewniane schody na beton?

Schody betonowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ich solidna i stabilna konstrukcja cechuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i trwałością, dlatego można bez obaw wybierać je do miejsc o nawet mocnym natężeniu ruchu. Są one również bardzo ciche podczas użytkowania i prezentują się niezwykle elegancko. Aby uzyskać ich wspaniały i estetyczny wygląd, przygotowane uprzednio betonowe stopnie pokrywane są wybranym gatunkiem drewna.

Warto pamiętać, że schody drewniane na beton najczęściej wykonywane są metodą tradycyjną, w której zachowywane są wysunięte noski stopni w stosunku do podstopni. Nadaje im to klasycznego charakteru, a stopnie dodatkowo mogą zostać estetycznie i praktycznie podświetlone taśmą LED.

W jakich aranżacjach sprawdzą się schody drewniane na beton?

Choć schody na beton często tworzone są z zachowaniem klasycznej stylistyki, nie jest to jedyne spotykane w nich wykończenie. Rodzaj ten daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, a stolarze chętnie przygotowują je również w nowoczesnej wersji – schodów dywanowych. Wówczas konstrukcja pozbawiona jest wysuniętych nosków, a całość świetnie sprawdza się w bardziej współczesnym wystroju. Dzięki temu schody drewniane na beton mogą być z powodzeniem wykorzystywane w rozmaitych wnętrzach, a ich wygląd można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji oraz wymagań.

Jakim drewnem pokrywane są schody na beton?

W ofercie renomowanych producentów drewnianych schodów, takich jak Marchewka, znajdziesz mnóstwo najwyższej klasy gatunków drewna krajowego i egzotycznego do wyboru. Wszystkie z nich wyglądają pięknie i elegancko, a także wprowadzają do wnętrz przytulny wystrój. Różnią się one od siebie strukturą, rodzajem usłojenia oraz naturalną kolorystyką, a także mogą być zabezpieczone poprzez bejcowanie, lakierowanie lub olejowanie. Warto przy tym wiedzieć, że wiele z nich może być bielonych, przyciemnianych lub koloryzowanych w inny sposób, aby uzyskały wyjątkowy odcień, który dobierzesz do barw panujących w Twoich wnętrzach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas