Materiał Partnera Rurociągi i konstrukcje stalowe do przesyłu gazów gorących

Rurociągi i konstrukcje stalowe do przesyłu gazów gorących

Dobrze przygotowane rurociągi dają możliwość transportowania m.in. cieczy oraz gazów. Niezbędne jest jednak ich właściwe wykonanie – warto zlecić je producentom konstrukcji stalowych, którzy są w stanie przygotować rurociągi zarówno ze stali czarnej, jak i nierdzewnej. Nie jest to jednak jedyny typ elementów stalowych wykorzystywanych do przesyłu gazów. Co jeszcze proponują producenci konstrukcji stalowych?

Wytrzymałe rurociągi

Budowa rurociągów nie jest zadaniem prostym i wymaga skonstruowania poszczególnych odcinków zgodnie z założeniami projektowymi. Renomowani producenci są w stanie przygotować rurociągi na podstawie rysunków izometrycznych lub odwzorowania. Precyzyjnie wykonane elementy prefabrykowane są dostarczane bezpośrednio we wskazane przez klienta miejsce, a następnie montowane przez zespół specjalistów. Kompleksowe usługi w zakresie wykonania rurociągów to rozwiązanie niezwykle komfortowe dla inwestorów, jednak oferowane wyłącznie przez najlepsze firmy zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych.

Jedną z nich jest Konstak Sp. z o.o., która w tym zakresie jest w stanie zaproponować swoim klientom również łączenie prefabrykowanych elementów za pomocą kołnierzy płaskich bądź szyjkowych. Profesjonaliści są w stanie wykorzystać w tym celu dowolne ich rodzaje, co jest niewątpliwym atutem i daje możliwość przygotowania rurociągu zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Nie są to jednak jedyne elementy stalowe, których używa się do przesyłu m.in. gazów gorących. Co w tym zakresie proponują specjalistyczne zakłady produkcyjne?

Konstrukcje do przesyłu gazów gorących

Temperatura gazów gorących przekracza nierzadko kilkaset stopni Celsjusza, dlatego do ich przesyłu konieczne jest zastosowanie konstrukcji z wytrzymałych materiałów. Z powodzeniem sprawdza się w tym wypadku stal, która wykorzystywana jest do produkcji m.in. kominów przemysłowych. Przygotowanie tego typu konstrukcji stalowej wymaga jednak odpowiedniego parku maszynowego – przeważnie obiekty takie charakteryzują się sporymi rozmiarami.

Dzięki możliwościom w zakresie produkcji konstrukcji stalowych renomowane zakłady świadczące takie usługi są w stanie przygotować również kanały powietrza i spalin o zróżnicowanych przekrojach. Mogą być one zarówno prostokątne, jak i okrągłe, co pozwala dokładnie dopasować je do konkretnych potrzeb w zakresie przesyłu gazów gorących. Warto zatem postawić na renomowanego producenta konstrukcji stalowych, który jest w stanie wykonać rurociągi, kominy czy kanały powietrza i spalin przystosowane do bardzo trudnych warunków. Ich przygotowanie według wytycznych wskazanych przez klienta daje możliwość realizacji nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Opracowanie:

Podziel się