Artykuł sponsorowany Rolety wewnętrzne – estetyka czy praktyczność

Rolety wewnętrzne – estetyka czy praktyczność

Dlaczego tak chętnie decydujemy się na rolety wewnętrzne? W dzisiejszych czasach przywiązuje się dużą wagę do ochrony mienia - pod tym względem zdecydowanie lepsze są rolety zewnętrzne. A jednak - warianty wewnętrzne przestały być postrzegane wyłącznie jako kawałek materiału, który chroni przed okiem sąsiada. To właśnie różnorodność funkcji sprawia, że cieszą się one tak dużą popularnością.

Ich główną funkcją od początku było zapewnienie prywatności i ochrona przed słońcem. Dziś roleta wewnętrzna pełni też funkcję dekoracyjną. Istnieją różne rodzaje rolet, a ich wybór zależy od gustu klienta czy typu pomieszczenia, w którym mają się znajdować.

Klasyczne rozwiązanie

Najpopularniejszym rozwiązaniem są rolety zwijane, czyli modele, które zwijają się w rolkę. W tej kategorii do wyboru mamy rolety kasetowe oraz wolnowiszące. Drugi typ charakteryzuje się niezbyt skomplikowanym montażem - rolety przymocowane są tylko na górze. Możliwość szybkiego zamocowania jest dużym atutem, rozwiązanie to ma jednak również wady. Największą z nich jest nieestetyczny wygląd podczas uchylania okna, kiedy roleta luźno zwisa. Ten problem nie istnieje w przypadku rolet kasetowych. Posiadają one boczne prowadnice, dzięki którym pozostają w tej samej pozycji. Rolety kasetowe wymagają jednak dość poważnej ingerencji w strukturę ramy okiennej.

Tekstylna ozdoba każdego okna

Rolety rzymskie to mniej popularny typ rolet. Przy podnoszeniu, składają się na kilka zakładek dzięki systemowi fiszbin i sznurków. Do ich wykonania można użyć praktycznie każdego, niezbyt sztywnego materiału, a wnętrzu nadają eleganckiego i oryginalnego charakteru – tłumaczy ekspert z firmy SM Okna. Popularne są także rolety weneckie i austriackie. Rolety weneckie wyglądają jak zwykła zasłona, natomiast po pociągnięciu za sznurek marszczą się w dekoracyjne bufy. Rolety austriackie są jeszcze bardziej ozdobne – dzięki marszczeniom poziomym i pionowym nawet po całkowitym opuszczeniu są pofałdowane.

Harmonijki i zebry

Alternatywą są, mające formę harmonijki, rolety plisowane. Mogą być zarówno wolnowiszące, jak również umieszczone w bocznych prowadnicach. Ich przewagą nad innymi roletami jest fakt, że można je nie tylko podnosić, ale też zwijać w odwrotnym kierunku. Są świetnym rozwiązaniem w przypadku okien dachowych lub o nietypowym kształcie. Natomiast tzw. zebry, a więc rolety dzień-noc, są wykonane z dwóch warstw pasów materiału rozdzielonych przerwami. Za pomocą regulacji rolety możemy dozować ilość wpadającego do pomieszczenia światła i cieszyć się prywatnością.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas