Materiał Partnera Rola elektryka przy budowie domu

Rola elektryka przy budowie domu

Budowa domu jednorodzinnego wymaga pracy wielu specjalistów. Ze względu na fakt, że są to budynki, w których wiele urządzeń codziennego użytku zasilanych jest prądem, konieczna jest pomoc elektryka. Jakie usługi elektryczne wykonuje ten specjalista podczas budowy i wykończenia domu? Dowiedz się więcej o ważnej roli elektryka w procesie budowy, prac wykończeniowych oraz odbioru domu.

Montaż instalacji elektrycznej

Profesjonalny montaż instalacji elektrycznej to jedna z najważniejszych spraw podczas budowy domu. Instalacja taka musi być przede wszystkim bezpieczna i wydajna, a także funkcjonalna. Już na etapie projektowania budynku uzgadnia się z klientem, jakie są jego potrzeby, gdzie powinny znajdować się gniazdka elektryczne oraz jakie inne instalacje planuje zamontować w domu.

Zanim jednak mieszkańcy będą mieli możliwość swobodnie korzystać z gniazdek w codziennym życiu, konieczne jest wykonanie kompletnej instalacji doprowadzającej prąd do budynku. Usługi takie świadczą elektrycy, warto jednak, by wykonywali je, współpracując z innymi pracownikami budowlanymi – dzięki temu prace te wykonane zostaną znacznie szybciej i uda się uniknąć problemów związanych z  brakiem porozumienia między różnymi specjalistami. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zatrudnienie firmy budowlanej, której pracownicy posiadają uprawnienia elektryczne. Firmą taką jest na przykład Pro - Bud Usługi Ogólnobudowlane Piotr Niźnik – fachowcy nie tylko zajmą się budowa lub remontem generalnym obiektu, ale też wykonają specjalistyczne prace, takie jak usługi elektryczne.

Jak wykonuje się instalację elektryczną?

Prąd wykorzystywany do zasilania budynku najczęściej pochodzi z sieci. Aby było to możliwe, elektryk musi najpierw przygotować przyłącze oraz właściwie obliczyć jego moc. Następnie podłącza się do niego przewody, które rozprowadzane są po całym domu. Ważną kwestią jest współpraca z innymi specjalistami na tym etapie budowy – przewody muszą bowiem być  umieszczone nad rurami wod.-kan. i gazowymi. Specjalista musi także dobrać przewody o odpowiedniej średnicy.

Kolejną ważną kwestią jest oczywiście montaż gniazdek elektrycznych. Doświadczony elektryk pomoże Ci wybrać miejsca, w których najlepiej się one sprawdzą, dzięki czemu unikniesz konieczności używania przedłużaczy.

Przed rozpoczęciem prac elektrycznych musisz także zdecydować, w jakich miejscach znajdą się urządzenia o wysokim zapotrzebowaniu na prąd – np. piekarnik lub pralka. Dzięki temu elektryk będzie wiedział, gdzie należy podłączyć inne przewody.

Usługi elektryczne

Prace elektryczne to nie tylko montaż instalacji – elektryk może podłączyć także inne, dodatkowe układy w domu oraz na terenie całej działki. Przy okazji budowy domu możesz na przykład zlecić mu instalację napędu do bramy lub montaż oświetlenia podjazdu. Przydatny jest również domofon lub wideodomofon, którego montażem również zajmują się elektrycy.

Usługi elektryczne są więc bardzo ważne dla wygodnego i bezpiecznego korzystania z domu – warto wiec zwrócić na to uwagę, wybierając firmę budowlaną.

Opracowanie:

Pro - Bud Usługi Ogólnobudowlane Piotr Niźnik

Gdynia , Czeremchowa 3 lok. 29

  • tel. 885 104 827

Podziel się