Materiał Partnera Rodzaje tynku

Rodzaje tynku

Prace remontowe z tynkiem przeprowadzane w mieszkaniu czy domu kojarzą nam się z dużą ilością pracy, pyłu i sprzątania. Tak było, gdy nakładało się go ręcznie. Dziś nowoczesne techniki nakładania tynku na ścianę czy sufit ograniczają wszystkie nieprzyjemne aspekty remontów. Dodatkowo dzięki doborowi odpowiedniego rodzaju zaprawy możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty dekoracyjne!

Decydując się na remont jakiegokolwiek pomieszczenia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy jak Perfekt Tynk. Pozwoli to zaoszczędzić czas poświęcony na renowację oraz koszty. Dodatkowo nasi pracownicy to osoby z doświadczeniem i wiedzą na temat najnowszych trendów, co pozwoli na wybór jak najlepszego rozwiązania w trakcie prac w Państwa domu!

Dlaczego tynk jest taki ważny?

Tynk to warstwa zaprawy (mieszanki wody i spoiwa z drobnym kruszywem) lub gipsu, od której zależy wygląd oraz trwałość ścian wewnętrznych i zewnętrznych naszych domów i mieszkań. Spełnia on bardzo ważną funkcję ochrony tych ścian przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych czy mechanicznych. W różnych pomieszczeniach sprawdza się różny rodzaj tynku. W pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy na strychach wystarczy jedna warstwa tynku, która ma za zadanie jedynie lekko wyrównać powierzchnię ścian czy sufitu. W innych pokojach można nałożyć dwie lub trzy warstwy. Wykorzystując do prac tynki szlachetne, można dodatkowo podkreślić charakter danego wnętrza. Dużo zależy czy otynkowaną ścianę będziemy malować czy może tapetować lub układać na niej płytki czy panele.

Prosty sposób na niezwykły efekt

Tynk powstały po połączeniu wapna i gipsu nałożony na ścianę, na której już znajdują się warstwy zwykłego tynku, pozwala uzyskać niemal całkowicie gładką powierzchnię. Możemy również wykorzystać tynk do stworzenia sztukaterii, czyli pięknych dekoracji, które nadają oryginalnego charakteru pokojom z wysokim sufitem. Dodając do tynku koloru i układając go warstwami, a następnie wydrapując interesujący nas wzór przygotujemy pokój dziecięcy lub pokój nastolatka! Perfekt Tynk to firma, której pracownicy specjalizują się w maszynowym nakładaniu tynku. Ta metoda pracy pozwala zaoszczędzić czas, zwłaszcza jeśli remontowane jest kilka pomieszczeń lub cały dom. Naszym klientom proponujemy tynki z agregatu, tynki maszynowe, tynki gipsowe i tynki cementowo-wapienne. Gotowa zaprawa nakładana jest na ściany lub sufit za pomocą pistoletu natryskowego, natomiast dalsze prace przebiegają jak przy tradycyjnej metodzie nakładania zaprawy. Oznacza to, że możemy również popracować nad ostatecznym efektem według wskazówek i upodobań naszych klientów. Nasi pracownicy to osoby, które trzymają rękę na pulsie zmieniających się trendów i potrafią doradzić jak najlepsze rozwiązania. Do prac wykorzystujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości i wytrzymałości od sprawdzonych producentów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a zlecenia realizujemy terminowo i rzetelnie. Zapraszamy na konsultację, wspólnie ustalimy harmonogram prac.

Opracowanie:

Perfekt Tynk Paweł Świętalski

Żmigród , Kolejowa 5 lok. 6

  • tel. 667 183 667

Podziel się