Materiał Partnera Rodzaje tymczasowych ogrodzeń, czyli jak zabezpieczyć teren

Rodzaje tymczasowych ogrodzeń, czyli jak zabezpieczyć teren

Skuteczne zabezpieczenie placu budowy pozwala na spokojną realizację zaplanowanych na nim prac oraz ich terminowe ukończenie. Dlatego tak istotne jest, by zainstalować wokół takiego terenu tymczasowe ogrodzenie. Przydaje się ono jednak nie tylko na miejscach budowy – gdzie jeszcze? Istnieją różne jego typy. Jakie? Przeczytaj dalszą część artykułu.

Jakie ogrodzenie tymczasowe na jaki teren?

Tymczasowe ogrodzenie wykorzystywane bardzo często na placach budowy to ocynkowane przęsła wypełnione specjalną, mocną siatką. W zależności od preferencji i sytuacji stosuje się różne rozmiary oczek, co pozwala na uzyskanie większego lub mniejszego prześwitu. Ten opisywany typ to ogrodzenie budowlane ażurowe, które stawia się na ciężkich stopach betonowych – jest dzięki temu stabilne. Połączenie jego poszczególnych elementów klamrami daje mu jeszcze większą spójność, zapewniając wytrzymałość. Ogrodzenie to jest ponadto bardzo odporne na czynniki pogodowe. Dobre właściwości sprawiają, że tymczasowe ogrodzenia ażurowe znajdujące się w ofercie firmy Innowall Sp. z o.o. są bardzo popularnym sposobem ochrony terenu budowy. Ich zastosowanie jest jednak szersze – za ich pomocą zabezpiecza się imprezy masowe. Kontrola tłumu dzięki tymczasowym ścianom jest o wiele łatwiejsza. Zapobiegają one też przedostawaniu się na teren koncertu osób niepowołanych, np. tych, które nie zdecydowały się na wykupienie biletu. Dodatkowo ewentualne próby sforsowania takiego ogrodzenia można łatwo dostrzec. Tymczasowe ogrodzenie ażurowe sprawdzi się więc nie tylko na budowie, ale też na imprezach zorganizowanych, w magazynach lub halach.

Pełna alienacja terenu

Niektóre place budowy wymagają jednak zastosowania pełnej ochrony, co oznacza brak uniemożliwienie oglądania terenu przez osoby niepowołane. Tu bardziej niż ogrodzenie ażurowe sprawdzi się ogrodzenie pełne. Zamiast siatki, która daje mimo wszystko sporą widoczność, stosuje się w nim wypełnienie z blachy trapezowej. Takie rozwiązanie pozwala na całkowitą alienację placu, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i ochronę przed potencjalnymi kradzieżami. Dodatkowym atutem ogrodzenia tego typu są umieszczone na jego szczycie odstraszające złodziei ostre krawędzie. Do tymczasowych ogrodzeń można też zaliczyć barierki ochronne. Stosuje się je wtedy, gdy nie można wykorzystać ogrodzeń pełnych, czyli np. przy wyznaczaniu ciągów komunikacyjnych. Barierki ochronne są też doskonałym rozwiązaniem w wypadku zabezpieczenia imprez zorganizowanych.

Okazuje się więc, że w zależności od potrzeb, można wykorzystać różne rodzaje tymczasowych ogrodzeń. Na placach budowy najlepiej sprawdzą się pełne i ażurowe. Na imprezach masowych z kolei stosuje się barierki ochronne i wspomniane wyżej ogrodzenia ażurowe.

Podziel się