Artykuł sponsorowany Rodzaje rusztowań oraz ich charakterystyka

Rodzaje rusztowań oraz ich charakterystyka

Rusztowania pełnią bardzo ważną rolę budownictwie oraz innych podobnych branżach, gdyż stanowią tymczasową konstrukcję, która umożliwia na bezpieczną oraz odpowiednią pracę na różnych wysokościach. Możemy je spotkać w mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcjach. Niektóre służą tylko do prac wewnątrz, a inne na zewnątrz. Warto więc dowiedzieć się jakie poszczególne typy rusztowań wyróżniamy.

Rusztowania kolumnowe

Inną nazwą, z którą możemy się spotkać, to rusztowania warszawskie. Są to rusztowania najczęściej spotykane w branży budowlanej. Tego typu rozwiązań używa się do prac murarskich,tynkarskich, malarskich, montażowych, spawalniczych, instalacyjnych oraz szklarskich. Składają się z wielu pojedynczych elementów, dzięki czemu można z nich korzystać zarówno w środku oraz na zewnątrz budynku. Każdy moduł składa się rur połączonych ze sobą, przez co ich montaż jest szybki, łatwy i nie wymaga skomplikowanych narzędzi.

Rusztowania rurowo-złączkowe

W tego typu rusztowaniach zastosowane zostały rury stalowe. Rusztowania rurowe bowiem są najbardziej uniwersalnym typem rusztowań. Wymagają one jednak specjalnego zaprojektowania oraz skomplikowanego montażu. Takie rusztowania często posiadają takie rozwiązania jak drabinki, płyty pomostowe lub podkłady.

Rusztowania ramowe

Rusztowania te powstają dzięki ówczesnemu połączeniu płaskich ram, które zostały wykonane ze specjalnych prefabrykatów. Całość konstrukcji jest łatwa i szybka zarówno podczas montażu jak i demontażu. Zaletami tego rusztowania są z pewnością bardzo sztywna

konstrukcja, która zapewnia wysoką stabilność i bezpieczeństwo. Za te elementy odpowiadają pomosty oraz stężenia, które łączone są ze stojakami ram za pomocą uchwytów sworzniowo-zapadkowych.

Rusztowania przejezdne

Rusztowania przejezdne są wyposażone w ramy z kółkami oraz pomost z poręczami, dzięki czemu możemy przesuwać dane rusztowanie w miejsca, które poddawane są różnym pracom. W przypadku większych obciążeń, mamy też do dyspozycji metalowe stopy, które zapewniają stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Do montaży rusztowań przejezdnych używamy elementów podobnych do tych w rusztowaniach warszawskich, dzięki czemu cały proces łączenia poszczególnych elementów jest szybki i prosty.

Rusztowania modułowe (systemowe)

Rusztowania te, jak sama nazwa wskazuje, składają się z poszczególnych modułów lub jak kto woli, systemów. Są to jednak skomplikowane w budowie oraz w montażu konstrukcje, które pochłaniają dużo czasu. Jednakże z racji swojej budowy pozwalają na dopasowanie całego rusztowania do danego budynku, bez względu na jego formę bądź kształt.

Prowadząc remonty czy inne prace budownicze warto zastanowić się nad rusztowaniem. Jeśli przeprowadzamy remont, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np.  Capital Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe. Posiada w swojej ofercie m.in. rusztowania oraz ich montaż.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas