Artykuł sponsorowany Rodzaje profesjonalnych środków czystości

Rodzaje profesjonalnych środków czystości

Profesjonalne środki czystości, które powstały z myślą o stosowaniu na placach budowy oraz w trakcie wykonywania prac porządkowych po zakończeniu prac budowlanych lub wykończeniowych, to szeroka gama produktów, które umożliwiają bardzo dokładne wyczyszczenie różnorodnych powierzchni. W artykule prezentujemy najczęściej stosowane rodzaje tego typu chemii profesjonalnej. Zapraszamy!

Charakterystyka profesjonalnych środków czystości dla budownictwa

Zanim przedstawimy rodzaje chemii profesjonalnej, najpierw napiszemy czym ona w ogóle jest i czym profesjonalne środki czystości różnią się od zwykłych, dostępnych w każdej drogerii czy supermarkecie preparatów. Chemia profesjonalna, tak samo, jak zwykła chemia domowa, to środki czystości, które użytkownik kupuje w formie koncentratów różnego typu substancji, których stosowanie ma na celu ułatwienie nam usunięcia konkretnych rodzajów zabrudzeń z określonych rodzajów materiałów. Różnica w obu rodzajach preparatów bierze się jednak z zastosowanego w nich stężenia tego typu substancji.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy Olex w Poznaniu, które jest jednym z  czołowych w regionie dostawców wysokiej jakości materiałów budowlanych i materiałów wykończeniowych oraz właśnie profesjonalnej chemii budowlanej: Różnice w stężeniach substancji czyszczących w preparatach profesjonalnych oraz w preparatach przeznaczonych do codziennego, domowego stosowania jest związana przede wszystkim z tym, że przed chemią profesjonalna stawia się po prostu znacznie większe wymagania i oczekuje się od niej, że będzie w stanie bez problemu wyczyścić nawet najgorsze zabrudzenia. Do ich wyczyszczenia zwykła chemia gospodarcza jest po prostu za słaba, natomiast z drugiej strony: stosowanie profesjonalnej chemii budowlanej w trakcie sprzątania domu tez mija się z celem, ponieważ do usunięcia zabrudzeń, z którymi zazwyczaj ma się do czynienia w warunkach domowych zwykła chemia powinna być wystarczająca.

Określone rodzaje preparatów do usuwania określonych zabrudzeń

Skoro już wiemy, czym się różni chemia profesjonalna od zwykłej chemii gospodarczej, teraz możemy się zając opisaniem rodzajów tego typu środków czystości. Oczywiście, podobnie jak zwykłe środki czystości, można je podzielić ze względu na to, w jakiej formie można je kupić i w jakiej formie można je stosować. Podobnie do zwykłej chemii gospodarczej, także w przypadku profesjonalnej chemii budowlanej otrzymujemy do dyspozycji pełen zakres różnego rodzaju produktów, które w zależności od sposobu zastosowania można kupić  w formie sprejów, past, płynów czyszczących czy proszków. Nie taki podział w przypadku profesjonalnych środków czystości jest jednak najważniejszy.  Najbardziej istotny jest zastosowany do stworzenia danego środka czystości odczyn pH preparatu.

Co nam mówi odczyn pH profesjonalnych środków czystości?

Opisujący dany preparat czyszczący odczyn pH mówi nam o tym, do czego jest on przeznaczony, tzn. do usuwania jakich zabrudzeń, z jakich rodzajów materiałów. W zależności od dokładnego przeznaczenia wyróżnia się 3 najważniejsze rodzaje profesjonalnych środków czystości:

  • Środki czystości zasadowe – czyli środki czystości, które są przeznaczone do usuwania zabrudzeń z olejów, ropy oraz innego rodzaju tłuszczów. Stężenie pH w tego rodzaju środkach czystości wynosi od 8 do 14.
  • Środki czystości neutralne – tego rodzaju środki czystości są przeznaczone do czyszczenia powierzchni, które mogą być wrażliwe na działania kwasów, czyli przede wszystkim do mycia zabrudzonego kamienia naturalnego. Są to środki o stężeniu pH mieszczącego się w przedziale między 6 a 7.
  • Środki czystości kwaśne – chemia profesjonalna przeznaczona do usuwania różnego rodzaju pyłów, osadów, rdzy, kamienia wodnego. Stosowana jest przede wszystkim w pomieszczeniach sanitarnych. Stężenie pH w preparatach kwaśnych mieści się w przedziale od 1 do 5.

Informacja o dokładnym odczynie pH preparatu powinna być zawsze umieszczona na jego opakowaniu. Oprócz tego na etykiecie można również się zapoznać z informacjami na temat dokładnego przeznaczenia tego preparatu, na jakim rodzaju powierzchni może on być stosowany oraz z jakimi zabrudzeniami na pewno powinien dać sobie radę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas