Materiał Partnera Rodzaje ogrodzeń budowlanych

Rodzaje ogrodzeń budowlanych

Ciężko wyobrazić sobie plac budowy bez odpowiedniego ogrodzenia. Pełni ono przede wszystkim rolę ochronną, czyli chroni teren budowy przed dostaniem się na niego niepowołanych osób. Są tak skuteczne, że z powodzeniem spełnią taką samą rolę na imprezach masowych albo na terenach magazynowych. Jakie są rodzaje takich ogrodzeń?


Panele ażurowe

Powszechnie wykorzystywanym ogrodzeniem są ogrodzenia ażurowe. Ich zaletą jest niesamowita prostota montażu i ich przenoszenia w inne miejsce. Idealnie nadają się do ogrodzenia placu budowy, gdzie ochronią teren przed wstępem na niego osobom postronnym. Ponadto takie ogrodzenia nie wymagają stosowania podpór i umożliwiają obserwację otoczenia poza płotem. Do tego cena za wynajem takiego ogrodzenia jest dosyć niska a dobrze spełni swoją rolę. Takie ogrodzenia na wynajem oferuje przykładowo firma Innowall Poland.


Panele pełne

Ogrodzenie budowlane typu panele pełne cechuje się tym, że składa się z ocynkowanej, stalowej ramy i wypełnienia z blachy trapezowej o grubości od 0,5 do 0,65 mm. Jego zaletą jest to, że skutecznie odgradza teren budowy czy magazynu od wzroku niepowołanych osób. Wyglądają bardzo solidnie, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Niektóre firmy oferują wynajem takich paneli w standardowych kolorach, czyli biało-niebiesko-biały, ale oczywiście można zamówić inny kolor. Panele pełne wymagają jednak stosowania podpór chroniących je przed podmuchami wiatru. 


Barierki

Barierki cieszą się popularnością zwłaszcza na imprezach masowych, ale nie tylko. Są stosowane na nich nie tylko, aby odgrodzić teren samej imprezy, ale także, żeby na jej terenie wyznaczać strefy, np. dla VIP-ów czy strefy dla foodtrucków. Są wykonane z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Ponadto są bardzo łatwe w montażu i można je swobodnie przenosić. 


Wynajem i montaż

Dobre firmy oferują nie tylko wynajem samych ogrodzeń budowlanych najwyższej jakości, ale także ich montaż. Wybierając produkt i montaż u tej samej firmy możemy być pewni, że otrzymane ogrodzenia i sama usługa jego montażu będzie wysokiej jakości i co najważniejsze, skuteczna i solidna. Nie trzeba też w ogóle się martwić kwestią transportu i przechowywania ogrodzenia. Rodzaj ogrodzenia zależy tylko od potrzeb, lekkie ogrodzenie ażurowe pozwoli obserwować teren poza ogrodzeniem, jednak jeśli tego nie potrzebujemy warto wybrać ogrodzenie pełne. Jednak nieważne jaki rodzaj ogrodzenia wybierzemy – jeśli zamówimy je u dobrej firmy, to każde z nich będzie najwyższej jakości i solidnie wykonane. 

Podziel się