Materiał Partnera Rodzaje materiałów eksploatacyjnych maszyn budowlanych

Rodzaje materiałów eksploatacyjnych maszyn budowlanych

Niektóre części maszyn budowlanych w wyniku ciągłego ich użytkowania zużywają się częściej i wymagają sprawnej wymiany. Nie można o nich zapominać, by zapewnić dalszą bezproblemową pracę maszyny. Warto także dbać o nie w odpowiedni sposób, by służyły jak najdłużej. Dotyczy to między innymi ruchomych elementów danego urządzenia, ale także filtrów i olejów. Jakie rodzaje materiałów eksploatacyjnych wyróżniamy w przypadku maszyn budowlanych?

Filtry i oleje

Istnieje wiele rodzajów filtrów do maszyn budowlanych. Wybór filtru jest uzależniony przede wszystkim od marki danej maszyny budowlanej, ale także roli jaką powinien spełniać. Tradycyjnym modelem jest filtr puszkowy, kabinowy i w postaci wkładów, wyróżniamy także filtry specjalistyczne. W celu zakupu filtru powietrza należy skupić się na filtrach kabinowych, filtru oleju silnikowego – na modelu puszkowym. Należy korzystać z filtrów renomowanych producentów, których jakość jest potwierdzona, gdyż tylko takie zapewniają najefektywniejsze oczyszczanie konkretnego układu danej maszyny budowlanej. Tak samo trzeba postępować w przypadku wyboru olejów. Wśród niezawodnych marek tego materiału eksploatacyjnego maszyn budowlanych znajdują się; Gulf, Mobil i Statoil.


Akumulatory

Użytkownicy maszyn budowlanych powinno zdawać sobie sprawę z tego, że przychodzi taki czas, w którym trzeba podjąć się wymiany akumulatora. Maszyny budowlane charakteryzują się tym, że bardzo często pracują w trudnych warunkach, dlatego ich akumulatory powinno posiadać jak największą moc rozruchową, być odporne na drgania, wibracje i wstrząsy oraz zabezpieczać przed wyciekiem. Na rynku dostępne są akumulatory bezobsługowe, cieszące się dużym zainteresowanie klientów. Akumulatory to część eksploatacyjne maszyny budowlanej, która stanowi podstawę jej pracy i należy o nią dbać jak najlepiej.

Zęby i lemiesze

Zęby to części maszyn, które są ściśle uzależnione od marki danego urządzenia budowlanego. W każdej ofercie sprzedaży powinna być odnotowana ta informacja z oznaczonym miejscem, do którego pasuje dany ząb. Zużyte zęby i lemiesze dają szybko o sobie znać użytkownikowi maszyny, gdyż pracuje ona wówczas ze znacznym oporem. To z kolei wpływa na nadmierne zużycie innych elementów i zespołów roboczych. Żeby uniknąć takiej sytuacji należy jak najszybciej wymienić zużyty element eksploatacyjny maszyny, by zapewnić jej dalsze prawidłowe funkcjonowanie.

Wymiana elementów eksploatacyjnych maszyny budowlanej wpływa na jej dalszą bezawaryjną pracę. Firma JG Serwis posiada w swojej ofercie sprzedaży części eksploatacyjne do maszyn budowlanych, zajmuje się także ich serwisem i inspekcją techniczną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas