Materiał Partnera Rodzaje koszy ulicznych i parkowych

Rodzaje koszy ulicznych i parkowych

Raczej nie można sobie wyobrazić parków i skwerów, tonących w morzu śmieci. Dlatego też utrzymanie porządku w mieście to nie lada wyzwanie dla władz miasta. Nie da się utrzymać czystości bez potrzebnego sprzętu. Do tego rodzaju pomocnych przedmiotów można zaliczyć różnego rodzaju kosze. Powinny znajdować się w odpowiedniej ilości na dany obszar. Jakie kosze pasują do wystroju miasta?

Kosze z betonu

Są to solidne i trwałe konstrukcje, bardziej podobne do wielkich donic niż ażurowych czy plastikowych koszy domowych. Obudowę kosza stanowi beton, a wnętrze wkład blaszany, który ułatwia wypróżnianie kosza przez odpowiednie służby. Ich trwałość jest istotna nie tylko z powodu działania zmiennych warunków atmosferycznych, ale też z powodu zdarzających się wszędzie aktów wandalizmu. Niestety, mimo wysokiej świadomości społecznej, wciąż takie incydenty się zdarzają.

Tego rodzaju kosze produkują przedsiębiorstwa takie jak Investim, w których ofercie można znaleźć najróżniejsze wzory koszy betonowych. Fakt, że wykonane są z betonu architektonicznego lub płukanego, umożliwia im nadawanie najróżniejszych kształtów. Bywają kosze okrągłe, czworokątne i wielokątne. Istnieje również możliwość pokolorowania betonowych koszy i domontowania im specjalnych daszków, chroniących przed wywiewaniem śmieci przez wiatr. Wszystko zależy od zamysłu i realizowanego planu architektonicznego, przyjętego dla danego miasta czy gminy.

Kosze metalowe

W ofercie firm produkujących uliczne kosze na śmieci są również praktyczne modele z żeliwa, metalu i metalu łączonego z drewnem. Metalowe kosze są niezwykle praktyczne, łatwe do przenoszenia z miejsca na miejsce, zależnie od zapotrzebowania. Niektóre modele koszy metalowych, przytwierdzone są na stałe do słupka. Często posiadają daszek chroniący ich zawartość przed czynnikami atmosferycznymi i wysypaniem. Bardzo często wyposażone są w małe popielniczki, które chronią przed ewentualnym zapaleniem się zawartości kosza.

Kosze metalowe z elementami drewnianymi są wyjątkowo estetycznym rozwiązaniem. Bardzo dobrze komponują się z drzewami i parkowymi ławkami, które zazwyczaj wykonane są w podobnej stylistyce.

Różnorodność i bogata kolorystyka to jedne z wielu zalet koszy miejskich, które są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne i świetnie komponują się z architekturą miejską. Mogą być prawdziwą ozdobą ulic, skwerów i parków.

Jedną z odmian kosza na śmieci są pojemniki na psie odchody i stacje wyposażone w pojemniki na worki. Tego typu rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby nie tylko właścicieli czworonogów. Każdy z mieszkańców miasta, który lubi, gdy wokoło jest czysto, doceni tego typu instalacje.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas