Artykuł sponsorowany Rodzaje hal namiotowych

Rodzaje hal namiotowych

Główne kryteria, na które klient powinien zwrócić uwagę przy wyborze typu hali namiotowej to rodzaj konstrukcji i okres jej eksploatacji. Możemy jeszcze rozpatrywać podział pod względem zastosowania, wyróżniając między innymi hale magazynowe, sportowe, czy też koncertowe. Jednak to dwa pierwsze aspekty są tutaj kluczowe. Warto poznać szczegóły w tym temacie i dopasować projekt hali do swoich potrzeb. Czym wyróżniają się rodzaje hal namiotowych?

Hale aluminiowe i stalowe

Czas potrzebny na postawienie hali aluminiowej jest dość krótki, taki projekt można zrealizować już w kilka dni. Nie wymagają one wykonania fundamentów. Aluminium to metal odporny na korozje, więc żywotność takiej hali jest dość długa. Natomiast hale stalowe to bardzo dobry wybór przy potrzebie korzystania z nich o każdej porze roku. Są tańsze niż hale aluminiowe. Jednak czas ich wykonania jest trochę dłuższy. Hale o takiej konstrukcji bardzo często wykorzystuje się w przemyśle, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne i bardziej wytrzymałe.

Hale tradycyjne i pneumatyczne

Hale tradycyjne charakteryzują się budową modułową, dzięki czemu zaliczają się do konstrukcji mobilnych. Natomiast hale pneumatyczne są rodzajem hal namiotowych całorocznych, przeznaczonych do wykorzystywania przez wiele sezonów. Ich zastosowanie jest takie same jak tradycyjnych, ale posiadają dodatkowe zalety. Szczególnie sprawdzają się jako pomieszczenia, w których istotna jest panującą wewnątrz temperatura. Pozbawione są konstrukcji, a utrzymują się dzięki wytwarzanemu w środku nadciśnieniu. Szczególnie wykorzystywane są do zadaszenia obiektów sportowych.

Hale namiotowe jednospadowe, trapezowe i łukowe

Ten podział hal ma na względzie kształt konstrukcji. Hale jednospadowe opierają się o inną konstrukcję, to znaczy są jej przedłużeniem a ich podporą jest ściana sąsiedniego budynku. Charakteryzuje je niezawodna szczelność i wytrzymałość. Hale dwuspadowe są najczęściej wybierane przez klientów, gdyż cieszą się dobrymi warunkami eksploatacji. Ich uniwersalizm przekłada się na na jakość i szereg zalet wynikających z ich użytkowania. Natomiast hale łukowe są stosowane przede wszystkim w rolnictwie. Dają one duże możliwości składowe a ich konstrukcja zapobiega zaleganiu śniegu zimą, dzięki opływowej formie dachu. Funkcjonalność i niskie ceny kuszą inwestorów, którzy z chęcią stosują takie rozwiązania w swoim biznesie.
Niski koszt związany ze stawianiem hal namiotowych coraz częściej zachęca różnego typu podmioty do podejmowania takich inwestycji. Pracownicy przedsiębiorstwa Madi oferującego różnego typy hal namiotowych udzielą każdemu klientowi fachowej pomocy w wyborze idealnego projektu hali.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas