Artykuł sponsorowany Remont ogrzewania w domu – kiedy go wykonać i o czym warto pamiętać

Remont ogrzewania w domu – kiedy go wykonać i o czym warto pamiętać

Kiedy zbliża się jesień, często po dłuższym okresie bezruchu ujawniają się liczne usterki instalacji grzewczych. Mogą one dotyczyć zarówno rur, jak i kaloryferów, instalacji ogrzewania podłogowego czy pieca. Niezależnie od skali uszkodzenia, należy niezwłocznie reagować w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Remont ogrzewania raz na kilka lat jest koniecznością, a należycie wykonany, pozwoli cieszyć się komfortem cieplnym w długie zimowe miesiące. O czym więc warto pamiętać, planując remont ogrzewania? Poniżej kilka podpowiedzi.

Niezależnie od tego, czy instalacja znajduje się w mieszkaniu w bloku czy w domu jednorodzinnym, kluczowe są regularne przeglądy. Brak odpowiedniej konserwacji urządzeń grzewczych jest najczęstszym powodem ich kosztownych i czasochłonnych napraw. Często też w wyniku eksploatacji ujawniają się różnego rodzaju ukryte wady poszczególnych elementów systemu ogrzewania. Niekiedy zaś po prostu instalacja jest już mocno wysłużona, zaś grzejniki skorodowane, więc taki remont najlepiej zaplanować w cieplejszych miesiącach, by uniknąć ewentualnego wychłodzenia pomieszczeń.

Wymiana skorodowanych, niedopasowanych grzejników

Wymiana pokrytych rdzą lub nieszczelnych grzejników ściennych jest obecnie jedną z najczęściej dokonywanych napraw systemu grzewczego. Nowe kaloryfery można wybrać i zamontować samodzielnie albo zlecić to profesjonalnej firmie instalacyjnej Instal Plus Dariusz Wójcik, by mieć pewność, że urządzenia będą działały bez zarzutu, a w pomieszczeniu będzie optymalna temperatura. Podczas instalacji firma dokona prób szczelności, by utrzymać wydajność całego systemu i zapobiec wyciekom czy stratom ciepła.

Po przeprowadzeniu termomodernizacji warto również wymienić te kaloryfery, które dają zbyt wiele ciepła, przez co są nieodpowiednie do nowych warunków i specyfiki pomieszczeń. Doświadczeni instalatorzy pomagają między innymi w doborze i właściwym rozmieszczeniu czujników temperatury, co w skali roku może przyczynić się do znacznych oszczędności. Gdy pomiary są realne, system grzewczy działa bez zarzutu, dając lokatorom optymalne warunki.

Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania

Gdy ogrzewanie zawodzi, a pomieszczenia są nierównomiernie nagrzane, pojawia się ryzyko zawilgocenia i zagrzybienia. Aby temu zapobiec, trzeba dokonać całkowitej albo częściowej wymiany poszczególnych części systemu ogrzewania. Podstawowy remont obejmuje kilka działań, czyli: izolację,  wymianę zaworów i rur oraz wstawienie dodatkowych czujników.

Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania nie zawsze musi być koniecznością – zamiast generalnego remontu wystarczy regularnie dokonać starannej konserwacji, obejmującej w szczególności odpowietrzanie oraz oczyszczanie rur z nagromadzonych zanieczyszczeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas