Materiał Partnera Remont mieszkania - na co zwrócić uwagę?

Remont mieszkania - na co zwrócić uwagę?

Nadszedł odpowiedni remont mieszkania, ale Ty nadal nie masz pewności, jak się za niego zabrać? Brakuje Ci narzędzi, materiałów, pomysłów? To przedsięwzięcie może się okazać dużym wyzwaniem, dlatego przygotowaliśmy zestaw porad, jak przygotować się do remontu własnego mieszkania, by przy tym nie zwariować. Nie wierzysz? Sprawdź sam, a się przekonasz!

Od czego zacząć remont?

Zacznij od planu, to naprawdę pomoże! Najlepiej przygotuj swój plan w formie notatek, na kartkach, które przyczepisz magnesami do lodówki. Dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, co robić krok po kroku, aby nie pogubić się w trakcie remontu lub żeby nie zapomnieć o czymś ważnym i istotnym. To również dobry moment na zakup materiałów. Przemyśl dokładnie, czego potrzebujesz, a także w jakich ilościach. Dzięki temu nie będziesz musiał w kółko wracać do sklepu po farbę, dodatkowy pędzel czy cokolwiek innego.

Wspólnie z pozostałymi domownikami przygotuj projekty pomieszczeń, które zamierzasz remontować. Zastanówcie się, jakie rozwiązania będą odpowiednie, co wpasuje się w wasz gust i co dokładnie chcecie zrobić.

Ważne są również formalności, takie jak zgłoszenie planów do spółdzielni mieszkaniowej, czy przygotowanie i ulokowanie pojemnika na gruz, który w końcu trzeba gdzieś składować.

Co dalej?

Jeżeli projekt jest gotowy, plan znajduje się w pobliżu, a materiały czekają, aż dokona się ich przeznaczenie, pora przystąpić do praktycznej pracy. Remont zaczyna się od wyniesienia wyposażenia mieszkania, od demontażu mebli i akcesoriów, które znajdują się w zabudowie, a także od ewentualnego wyburzenia ścian działowych. Następnie skuwa się stare tynki i kafelki podłogowe lub ściąga panele. Jeżeli planujesz wymianę instalacji, zrób to przed położeniem nowych tynków! Potem nakłada się gładzie, farby, tapety, montuje zlewy, wanny, kabiny prysznicowe, a także krany czy włączniki światła.

W przypadku, kiedy w Twoim mieszkaniu panuje duża wilgoć, trzeba zadbać o odpowiednią termoizolację ścian, aby nie pojawiał się na nich grzyb.

To jednak za dużo?

Samodzielne przeprowadzenie remontu w mieszkaniu to ogromne wyzwanie. Aby móc to zrobić, trzeba posiadać szeroki zakres wiedzy ogólnobudowlanej, a także odpowiednie umiejętności i narzędzia, dzięki którym malowanie ścian czy układanie na nowo podłogi będzie w ogóle możliwe.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby wziąć sprawy we własne ręce, ale posiadasz odpowiedni budżet, postaw na firmę remontową taką jak Szymon Trzcionkowski Usługi remontowe. Skorzystanie z usług oferowanych przez profesjonalistów pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu oraz nerwów, a także da gwarancję, że remont zostanie przeprowadzony dokładnie i z należytą starannością.

Opracowanie:

Szymon Trzcionkowski Usługi remontowe

Gorenice , Krakowska 10

  • tel. 508 275 248

Podziel się