Artykuł sponsorowany Remont mieszkania. Jak właściwie zaplanować prace?

Remont mieszkania. Jak właściwie zaplanować prace?

Remont mieszkania wymaga nakładów finansowych, pracy, a przy tym odpowiedniej logistyki. Rozsądnie zaplanowane prace sprawią, że wszystko przebiegnie sprawnie i będzie jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i właścicieli budynku. Zobacz nasze porady na temat tego, jak przystąpić do działania, aby w terminowy i jak najmniej stresujący sposób odnowić obiekt.

Jak zaplanować prace podczas remontu mieszkania?

Aby zaplanować prace podczas remontu mieszkania, przede wszystkim należy określić zakres renowacji. I to właśnie od tego należy rozpocząć działania. Czasem remont to jedynie zmiana posadzki i koloru ścian, a czasem wymiana instalacji elektrycznej, hydraulicznej i przebudowa ścian działowych.

Jeśli określisz, co chcesz zrobić, przystąp do kolejnego etapu. Zdecyduj, czy chcesz pracować samodzielnie, czy wynajmiesz fachowców. Skorzystanie z ich usług będzie przydatne również na etapie planowania prac.

Zaufana ekipa od remontów, jak np. Mix-Bud Mirosław Nowak, pomoże Ci zaplanować konkretne działania. Warto również zwrócić uwagę na to, że ekipy nie muszą wchodzić do budynku jedna po drugiej. Niektóre prace można wykonywać równocześnie. Kiedy w jednym z pomieszczeń będą malowane ściany, w drugim może być już układana posadzka.

Etapy prac remontowych

W celu wykonania remontu należy podjąć następujące kroki:

  1. Określić zakres prac i zaplanować budżet.

  2. Wybrać system pracy: zlecony lub gospodarczy.

  3. Skonsultować się z ekipą remontującą – pamiętaj, aby zawrzeć umowy, w których będą informacje na temat terminu realizacji usługi, cen za poszczególne etapy.

  4. Zrobić listę niezbędnych materiałów i dokonać zakupów.

 

Jeśli wynajmujesz kilku specjalistów, postaraj się, aby pracowali w mieszkaniu jednocześnie lub by jedna ekipa rozpoczynała pracę od razu po drugiej.

Usługi remontowe najczęściej przebiegają w następującej kolejności:

  1. Budowa elementów konstrukcyjnych.

  2. Rozprowadzanie instalacji i zmiany w już istniejącej infrastrukturze.

  3. Wymiana stolarki drzwiowej, okiennej.

  4. Przygotowanie i wykończenie ścian.

  5. Prace montażowe.

Jeśli remont obejmuje jedynie część wskazanych czynności, pomiń kroki, które Cię nie interesują. Unikaj zmian w kolejności prac, aby nie musieć np. skuwać już wykończonych ścian.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas