Materiał Partnera Remont mieszkania czy kupno od dewelopera?

Remont mieszkania czy kupno od dewelopera?

Moment zakupu własnego mieszkania jest bardzo ekscytujący dla każdej osoby. Wiele osób, które stoją przed decyzją dotyczącą zakupu nowego lokum, zastanawia się, czy lepiej kupić nowe mieszkania od dewelopera, czy lepiej wybrać mieszkanie z rynku wtórnego i wykonać w nim remont. Które rozwiązanie jest lepsze? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta!

Nowe mieszkanie - sprawdź, w jakim stanie do Ciebie trafi

Kupno mieszkania od dewelopera nie gwarantuje tego, że od razu będziemy mogli się do niego wprowadzić. Jak mówi ekspert firmy remontowej Szpachelka Remonty i nie tylko Piotr Burzyński, wszystko zależy od tego, w jakim stanie według umowy deweloper powinien wydać nam mieszkanie. Czasami bowiem umowa określa, że wcale nie będzie to stan pod klucz i trzeba będzie we własnym zakresie zatrudnić firmę remontowo-budowlaną, która dokończy pracę.

Nawet jeśli dostaniemy mieszkanie pod klucz, to może okazać się, że nie jest ono wolne od wad. W takiej sytuacji klient często jest zmuszony do zatrudnienia na własną rękę firmy remontowej, która dokończy pracę albo naprawi błędy.


Remont mieszkania z rynku wtórnego

Zakup mieszkania z rynku wtórnego na pewno ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie o wiele tańsze, niż zakup nowego mieszkania od dewelopera. Jednak zwykle należy liczyć się z tym, że konieczny będzie mniejszy lub większy remont. Mniejszy remont obejmować będzie zwykłe “odświeżenie” mieszkania, podczas gdy bardziej skomplikowany remont może wymagać nawet zmiany rozkładu pomieszczeń czy wykonywanie kompleksowych prac remontowych. Do zalet mieszkania z rynku wtórnego należy także możliwość wyboru mieszkania w dowolnej okolic - nowe mieszkania często powstają na osiedlach na obrzeżu miasta, więc jeśli komuś zależy, aby mieszkać blisko centrum, to wręcz skazany będzie na rynek wtórny.

Remont mieszkania daje jednak wiele możliwości, można wiele rzeczy dopasować do swoich potrzeb. Decydując się na remont mieszkania z rynku wtórnego możemy zmienić układ pomieszczeń, ich rozmieszczenie, zmienić całkowicie wygląd mieszkania. Do remontu należy jednak nająć sprawdzoną, polecaną firmę, która wszelkie prace remontowe wykona zgodnie z naszymi wymaganiami i w ustalonym wspólnie terminie.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy firmę do wykonania remontu? Przede wszystkim na opinię o nich oraz na ich dotychczasowe projekty. Dobra  firma bez problemów pochwali się swoimi dotychczasowymi realizacjami oraz przekaże referencje od innych klientów. Warto sprawdzić także opinie dotyczące danej firmy w internecie - znaleźć można je na stronach branżowych.

Podziel się