Artykuł sponsorowany Remont lokali użytkowych w technologii suchej zabudowy

Remont lokali użytkowych w technologii suchej zabudowy

Biurowce, sklepy, magazyny czy też sale wykładowe i pomieszczenia szpitalne warto remontować z wykorzystaniem suchej zabudowy. To ona pozwala na błyskawiczne wykańczanie pomieszczeń przy ograniczonym budżecie i bez utraty wysokiej jakości. Zabudowa sucha w porównaniu z klasycznymi modelami remontów jest również korzystna dlatego, że ograniczone są przy niej do minimum prace mokre. Czym jeszcze wyróżnia się taka technologia?

Czym jest technologia suchej zabudowy?

Technologia suchej zabudowy to spopularyzowany na całym świecie system błyskawicznego remontowania, który sprawdza się zarówno przy pierwotnym wykańczaniu, jak i przy modernizowaniu domów, lokali użytkowych, a nawet przestrzeni gospodarczych oraz przemysłowych. Sucha zabudowa składa się na wysokiej klasy płyty kartonowo gipsowe, gipsowe lub cementowe, które montowane są na drewnianych lub częściej aluminiowych/stalowych profilach. Panele odporne są na uderzenie, wytrzymują znacznie obciążenia, wpływają na zdrowy mikroklimat pomieszczeń, a także nie ulegają procesom starzenia. Najlepsze płyty K-G są również hydrofobowe oraz ognioodporne.

Jakie konstrukcje tworzy się zaś w technologii suchej zabudowy? Można w niej przygotować:

  • sufity podwieszane,
  • obudowy skosów,
  • obudowy ścian,
  • ściany działowe,
  • piony instalacyjne,
  • obudowy instalacyjne,
  • suche podłogi jastrychowe,
  • meble i regały,
  • zabudowy schodów oraz wnęk.

Podkreślić warto, że płyty K-G występują w wersjach elastycznych, co pozwala montować ja nawet po łuku. Piękne i solidne aranżacje przygotowuje dla klientów zespół firmy remontowo-budowlanej EWBUD, która działa w Woli Krynickiej oraz okolicach (woj. mazowieckie). Przedsiębiorstwo to oferuje w atrakcyjnych cenach wykończenia pod klucz również domów i mieszkań.

Dlaczego remont lokali użytkowych warto przeprowadzać w technologii suchej zabudowy?

Sucha zabudowa jest idealna do remontowania lokali użytkowych z wielu względów. Przede wszystkim pozwala nawet o kilkadziesiąt procent ograniczyć koszty wykończenia pomieszczeń, optymalizując również czas całej inwestycji. Ta bez konieczności wykonywania wielu prac mokrych przebiega szybko. Szczególnie jest to zatem korzystne rozwiązanie przy remontach hal magazynowych, przestrzeni biurowych, składów materiałów, sklepów, a także innych lokali usługowych oraz handlowych.

Sucha zabudowa sprawdza się zarówno we wnętrzach mniejszych, jak i w obiektach wielkopowierzchniowych. Dużą zaletą jest też to, że sucha zabudowa może być wykończona każdym możliwym materiałem, od drewna począwszy, na kamieniu naturalnym kończąc. W takiej technologii można zatem przygotować wnętrza eleganckie, a także te w standardzie ekonomicznym. Czym jeszcze sucha zabudowa przekonuje do siebie inwestorów?

Technologia ta gwarantuje nieograniczone możliwości projektowe, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest ona także niebywale trwała, a jej konstrukcja jest lekka. Nie obciąża zatem stropów przy jednoczesnym świetnym parametrze izolacyjności akustycznej oraz termicznej. Dużą zaletą suchej zabudowy jest również to, iż pozwala bez kłucia ścian poprowadzić w swojej konstrukcji instalacje sanitarne, grzewcze, elektryczne, wentylacyjne, a także elementy klimatyzacji. Proste jest też docieplanie ścian od strony wewnętrznej przy użyciu wełny mineralnej lub pianki PUR. To one zabudowywane są płytami K-G. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas