Materiał Partnera Remont dachu

Remont dachu

Remont dachu jest dość skomplikowaną czynnością, która dodatkowo wiąże się z dużymi kosztami. W związku z tym często staramy się unikać przeprowadzenia tego zadania. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto jest zastanowić się nad tym, czy cały dach wymaga wymiany, czy wystarczy tylko go naprawić w niektórych miejscach, co znacznie obniżyłoby koszty inwestycji. Co należy wiedzieć o remoncie dachu?

Przegląd dachu przed jego remontem

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję związaną z naprawą lub wymianą dachu, warto jest skorzystać z usług fachowca, który dokona przeglądu dachu. Spojrzenie na dach przez fachowca w tej dziedzinie z pewnością pozwoli na uzyskanie rzetelnej odpowiedni na pytanie, w jakim stanie znajduje się dach. Podczas oględzin dachu konieczne jest sprawdzenie miejsc, w których dach przecieka. Poza tym należy zaobserwować, gdzie znajdują się połamane dachówki lub gdzie jest pogięta blacha. Podczas przeglądu dachu nie można zlekceważyć uszkodzonych rynien, ponieważ są one bardzo ważnym elementem. Nasz niepokój powinny wzbudzić także przebarwienia lub zabrudzenia na pokryciu dachowym. Sprawdzając stan dachu trzeba się także przyjrzeć więźbie dachowej, która również może być uszkodzona.

Co można poprawić podczas naprawy dachu?

W zależności od rodzaju usterek dachu, wystarczająca może być jego naprawa. W trakcie naprawy dachu często zdarza się tak, że wystarczy rozmontować niewielką część pokrycia dachowego, co pozwoli nam się przedostać do obróbek blacharskich. To umożliwi nam jego wymianę lub ponowne poprawne ułożenie. Dzięki temu prostemu zabiegowi problemy z przeciekającym dachem mogą się skończyć, a my zaoszczędzimy na całej inwestycji, ponieważ nie musimy wymieniać całego pokrycia dachowego.

W przypadku dachów, które wykończone są dachówkami, często miewamy problemy z poszczególnymi dachówkami. Wówczas możemy kilka z nich zastąpić nowymi, jednak musimy liczyć się z tym, że będą one się wyróżniały na tle pozostałych. Aczkolwiek takie rozwiązanie również pomoże nam w zaoszczędzeniu pieniędzy.

Kiedy warto wymienić pokrycie dachowe?

Niestety nieraz zdarzają się takie sytuacje, w których naprawa dachu niewiele nam pomoże. W takich momentach konieczna jest wymiana dachu. Takimi zadaniami zajmują się m.in. fachowcy z firmy Pat-Bud. Mimo, że inwestycja ta jest dość kosztowna, to czasami lepiej ją wykonać od razu niż starać się naprawiać dach. Wymiana dachu jest konieczna wtedy, gdy jego elementy nie spełniają już swojej podstawowej funkcji, a ich naprawa nie jest opłacalna.

W trakcie wymiany pokrycia dachowego możemy dopatrywać się kilku plusów. Przede wszystkim nasz dom odzyska walory estetycznych. Poza tym podczas remontu dachu mamy możliwość dokonania wielu zmian. Przykładem może być podniesienie użytkowego poddasza. Dodatkowo można wtedy wymienić uszkodzone elementy połaci. Dlatego remont dachu nie musi kojarzyć się tylko z dużym wydatkiem.

Opracowanie:

Pat-Bud Patryk Osowski

Miryce 32

  • tel. 50 712 26 59

Podziel się