Artykuł sponsorowany Przywróć salonowy blask twemu autu dzięki usłudze car detailing

Przywróć salonowy blask twemu autu dzięki usłudze car detailing

Będąc właścicielem czterech kółek, chcemy, aby nasze auto wyglądało zawsze reprezentacyjnie. Jednak szara rzeczywistość, życie w ciągłym pośpiechu, gonitwa za sprawami dnia powszedniego ogranicza czyszczenie auta do okazjonalnego korzystania z myjni samochodowych. Istnieje sposób, aby również używane auto cieszyło oko pięknym blaskiem karoserii, świeżością wnętrza. Zobaczmy, na czym polega czyszczenie auta do stanu salonowego?

Auto detailing to usługa, która w Polsce dopiero rozkwita. Nie jest ona jeszcze popularna tak, jak za granicą i za zwyczaj wykorzystywana jest przez prowadzące usługi auto-handlu, jako ostatni szlif przed wystawieniem auta na sprzedaż.

Warto wiedzieć, że usługa ta przynosi wiele korzyści również indywidualnym użytkownikom aut. Niesie za sobą wiele korzyści, z których najważniejszą jest wydłużenie żywotności auta, czy mniejsza podatność na korozję.

Czym zatem jest car detailing?           

Najkrócej rzecz ujmując to czynności mające na celu przywrócenie salonowego wyglądu auta, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Obejmuje kilka etapów, które dotyczą zarówno karoserii, kół, kokpitu, szyb oraz komory silnika.

Etapy poprawnie wykonanej usługi auto detailingu to:

  1. Głęboki oczyszczenie (dekontaminacja) oraz mycie auta
  2. Przegotowanie powierzchni
  3. Korekta lakieru
  4. Zabezpieczenie

Oczyszczanie auta z osadów metalicznych oraz smolistych

Proces ten jest jedną z ważniejszych czynności w całym procesie dogłębnego czyszczenia auta. Ważne jest, aby korzystać z profesjonalnych warsztatów, bądź lakierni, które mają w profilu działalności car detailing. Jest to ważne ze względu na jakość używanych środków chemicznych, ich moc czyszczącą i zarazem neutralny wpływ na środowisko. Przykładem sprawdzonego punktu, gdzie w skrupulatny, dokładny sposób auto zostanie oczyszczone i zabezpieczone przed niszczeniem jest firma Titanium Systemy Lakiernicze Damian Wach.

Proces dekontaminacji kończy spłukanie zastosowanej chemii wodą i zneutralizowanie nawierzchni całościowej auta specjalnym środkiem. Tu właśnie pojawia się problem dostępnych dla ogółu szamponów czyszczących. Te o neutralnym pH są trudno osiągalne, przeznaczone praktycznie dla profesjonalistów. Tylko takie są one bezpieczne dla wosku zabezpieczającego lakier.

Nieuważne mycie auta może rysować karoserię

Istotą procesu czyszczenia jest dbanie o właściwe nakładanie samego szamponu tak, aby rękawica używana do mycia nie posiadała śladów brudu, piachu, który nakładany z pianą czyszczącą zarysowuje lakier. Po dokładnym umyciu i spłukaniu auta neutralizatorem auto musi być osuszone. Najlepiej użyć grubych ręczników osuszających (papierowe ręczniki, ircha rysują lakier).

Doczyszczenie glinką lakieru z pozostałych nieczystości. Sama glinka jest śnieżnobiała i już jednokrotne przeciągnięcie po karoserii spryskanej środkiem nadającym glince poślizg pokazuje, że tej czynności nie sposób pominąć.

Korekta lakieru i prace zabezpieczające

Ostatnimi elementami są polerka lakieru po wcześniejszym opomiarowaniu grubości lakieru celem odpowiedniego nałożenia pasty ściernej do maszyny polerskiej. Po tej czynności następuje wykończenie auta lakierem zabezpieczającym. Do prac auto detailngu wlicza się tez czyszczenie i zabezpieczenie szyb, plastików zewnętrznych i wewnętrznych, a także kół i komory silnika.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas