Artykuł sponsorowany Przeznaczenie i zastosowanie młotów wyburzeniowych oraz odpowiedni dobór sprzętu

Przeznaczenie i zastosowanie młotów wyburzeniowych oraz odpowiedni dobór sprzętu

Jednymi z najczęściej stosowanych urządzeń podczas wszelkich prac remontowo-budowlanych, kiedy istnieje konieczność wyburzenia części konstrukcji, są młoty wyburzeniowe. Różnią się one szeregiem parametrów, które mają istotny wpływ na ich efektywność. Jaki jest ich przeznaczenie, zastosowanie, a także, w jaki sposób dobrać taki sprzęt? Podpowiadamy.

Czym jest młot wyburzeniowy?

Młoty wyburzeniowe zaliczane są do specjalistycznych narzędzi, które wykorzystywane są podczas wszelkiego rodzaju prac remontowych, budowlanych, rozbiórkowych i instalacyjnych. Zbudowane są z silnika, przekładni, dłuta oraz układu udarowego. Ze względu na swoje masywne rozmiary narzędzie to wymaga użycia sporej siły. Jednym z najważniejszych parametrów, które decyduje o jakości młota udarowego, jest energia udaru. Im wyższą ma wartość, tym efektywniej i szybciej skruszy się konstrukcja.

Przeznaczenie młota wyburzeniowego

Młoty wyburzeniowe wykorzystywane są w różnego rodzaju pracach rozbiórkowych. Służą przede wszystkim do kłucia w:

  • betonie,
  • tynku,
  • cegle,
  • kamieniu.

Stosowane są również do przebijania ścian i posadzek. Mogą być wykorzystywane też do skuwania płytek, wybijania otworów w żelbecie, a także dłutowania korekcyjnego drzwi i okien.

Wypożyczenie młota wyburzeniowego pozwala na przyspieszenie tempa pracy bez konieczności jego kupowania, dlatego warto skorzystać z usług, jakie oferuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marcin Pączek.

Jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Wybierając młot wyburzeniowy, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak:

  • Moc — urządzenia, które mają być wykorzystane do dłutowania lub wyburzania płyt betonowych, powinny cechować się mocą powyżej 1000 W. Zaś te, które stosowane są do skuwania ceramiki mogą mieć niższe wartości tego parametru.
  • Energia udaru — obecnie młoty wyburzeniowe, wartość udaru mogą mieć na poziomie od kilku do kilkunastu Juli. Im wyższa energia pojedynczego uderzenia, tym szybsze i bardziej efektywne będzie wyburzanie twardych materiałów. Sprzęty średniej jakości energię udaru mają na poziomie 7-15 J. Jest to wartość odpowiednia do wykonywania lekkich prac wyburzeniowych. W przypadku bardziej wymagających prac warto wybrać młot o mocy udaru powyżej 20 J.
  • Częstotliwość udaru — jest to liczba uderzeń, którą mechanizm udarowy wykonuje na minutę. Aby urządzenie efektywnie pracowało, powinno gwarantować minimum 1000 takich ruchów, zaś w przypadku ciężkich prac 3000.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego – powinna umożliwić komfortowe wykonywanie pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas