Materiał Partnera Przewód hydrauliczny- istotny element układu hydrauliki

Przewód hydrauliczny- istotny element układu hydrauliki

We wszystkich urządzeniach, gdzie standardową cieczą użytkową jest olej hydrauliczny, wykorzystywane są produkowane z gumy przewody hydrauliczne. Stosowane są one w układach hydrauliki a ich głównym zadaniem jest przenoszenie mocy oraz sterowanie. Różnią się one między sobą długością oraz grubością węża, typem zakucia oraz rodzajem zakończenia gwintu.

Jak wybrać odpowiedni przewód hydrauliczny?

W rolnictwie jak i w przemyśle istnieją setki urządzeń oraz maszyn, które wymagają niezliczonych elementów do ich sprawnego funkcjonowania. Bardzo często klienci zwracają się do firmy zajmującej się produkcją przewodów hydraulicznych oraz sprzedażą asortymentu hydrauliki siłowej, takiej jak firma Redo, aby uzyskać pomoc i poradę w zakresie tego jak wybrać odpowiedni przewód hydrauliczny. Odpowiedni dobór węża jest szczególnie istotny, ponieważ jest on integralną częścią zapewniającą elastyczność, która jest niezbędna do prawidłowej pracy wszystkich elementów wykonujących określony ruch w procesie produkcji.

Jedną z podstawowych cech, według których dobiera się odpowiednie węże hydrauliczne jest średnica węża i gwintu, jakim się je zamyka. Nasza firma zakuwa węże od średnicy 6 mm do 50 mm. Wyjaśniamy też dokładnie jak ustalić wielkość gwintu. Do jej ustalenia wystarczy suwmiarka, którą sprawdzić można gwint zewnętrzny lub wewnętrzny dla uzyskania dokładnych wyników pomiarów.

A o czym pamiętać poza wielkością gwintu?

Standardowo przewody wykonane z gumy pracują w maksymalnym ciśnieniu roboczym do 430 bar oraz w temperaturze między -40°C do +100°C. Charakteryzują się, więc dużą wytrzymałością. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich budowę można podzielić je na węże z oplotami tekstylnymi, krzyżowymi i spiralnymi z drutu stalowego. Kolejną istotną kwestią przy wyborze idealnego węża hydraulicznego jest dopasowanie do niego odpowiedniej końcówki. W naszej firmie znajdą Państwo końcówki oczkowe, proste uniwersalne i ze stożkiem, gięte uniwersalne i kuliste, rurkowe gięte, wtykowe czy końcówki proste do uszczelnień czołowych. Należy pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego przewodu w każdej z branży ma znaczenie również:

  • Ciśnienie uzyskiwane podczas pracy i jego rodzaj,
  • Temperatura przepływającej przez przewód cieczy,
  • Temperatura panująca w otoczeniu.

Przewody hydrauliczne stosowane są jako przewody zakończone wybranymi przez Państwa końcówkami, które zaciśnięte są na hydraulicznych prasach zaciskowych zapewniając ich wysoką wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Podziel się