Materiał Partnera Przed tobą budowa domu? Zobacz, jak wybrać dobrych fachowców

Przed tobą budowa domu? Zobacz, jak wybrać dobrych fachowców

Budowa domu wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniej ekipy budowlanej. To głównie od niej zależy budowa domu w terminie, a także rzetelne wykonanie wszystkich prac budowlanych. Na rynku jest wiele firm, jak jednak wybrać tę, która jest rzeczywiście dobra, wyspecjalizowana i nas nie zawiedzie? Jest to niełatwe zadanie, dlatego poniżej podpowiadamy, jak znaleźć dobrych fachowców.

Na co zwracać uwagę przy zatrudnianiu firmy budowlanej?

Już na samym etapie poszukiwań są rzeczy, które świadczą o wysokim poziomie świadczonych usług lub wręcz przeciwnie. Przeglądając oferty różnych firm, zwróć uwagę na:

Opinie i referencje. Firma, która dobrze wykonuje swoją pracę, nie będzie miała nic do ukrycia. Jeśli przedsiębiorstwo nie dysponuje własną stroną internetową, gdzie klienci mogą umieścić o niej opinię, warto poprosić o referencje poprzednich klientów.

Zrób rozeznanie o firmie. Porozmawiaj z przedstawicielem firmy, zorientuj się jakie prace wykonują, jaki mają sprzęt, jakie doświadczenie i kwalifikacje mają pracownicy.

Zorientuj się czy firma jest zarejestrowana jako płatnik VAT (w urzędzie skarbowym i rejestrze przedsiębiorstw).

Dopytaj się, czy ceny w ofercie firmy zawierają podatek VAT. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cena powinna zawierać VAT, ale wiele firm zaniedbuje to.

Zorientuj się, jakimi wolnymi terminami dysponuje dana ekipa budowlana. Jeśli deklaruje dostępność zarówno „na teraz”, jak i w najbliższych miesiącach, to albo jest początkującą firmą, albo nie bez powodu nie ma zainteresowanych klientów.

Wycena

Zanim zaczniesz współprace z jakąkolwiek firmą, poproś o wycenę. Wznoszenie domów wiąże się z różnymi kosztami, a rozpiętość cenowa jest czasem zaskakująca. Oczywiście wiele zależy od rodzaju użytych materiałów, czasem jednak można zauważyć sporą różnicę w samych kosztach robocizny.

Umowa pisemna

Budowa domów to niezwykle kosztowne i czasochłonne zadanie. Dlatego bez pisemnej umowy się nie obejdzie. Dokument powinien zawierać wszelkie informacje i ustalenia niezbędne przy realizacji inwestycji, np.: termin rozpoczęcia i zakończenia prac, zakres robót budowlanych, ceny, ustalenia dotyczące opłat za zwłokę itp. Do umowy warto również dodać dopisek o tym, że firma jest ubezpieczona od ryzyka związanego z wypadkami podczas budowy.

Budowa domów na terenie lubelskiego

Poszukujesz rzetelnej firmy budowlanej z województwa lubelskiego? Sprawdź firmę Budowa domów Krzysztof Matuła. W ofercie firmy znajduje się budowa domów wg projektów, a także prace murarskie. Klienci mogą liczyć na rzetelność, terminowość, a także fachowe doradztwo.

Opracowanie:

Budowa domów Krzysztof Matuła

Adamów 10

  • tel. 726 247 445

Podziel się