Materiał Partnera Przeciski i przewierty pod drogami - kiedy są wykonywane?

Przeciski i przewierty pod drogami - kiedy są wykonywane?

Wykonywanie profesjonalnych przecisków pod drogami jest często wykorzystywane podczas różnych prac budowlanych lub instalacyjnych. Metoda przecisku zazwyczaj polega na rozpychaniu ziemi na wymiar rur, które wykorzystane zostaną do wykonania instalacji. W ten sposób gleba nie jest odbierana, nie ma więc ryzyka zawalenia się gruntu lub pęknięcia drogi.

Przeciski pod drogą - kiedy są stosowane?

Przecisk pod drogą to rozwiązanie doskonałe do prowadzenia kabli, sieci wodociągowych, sieci kanalizacyjnych, gazowych, elektrycznych czy ciepłowniczych. Coraz częściej stosuje się mniej inwazyjne metody, dzięki którym nawierzchnia drogi nie ulega zniszczeniu, ani nie wymagane jest wstrzymanie ruchu drogowego. Jednak jak podkreśla specjalista firmy Kret pol PU Krzysztof Słowik inwestor przed wykonaniem odwiertu ma obowiązek poinformować odpowiednie organy i uzyskać pozwolenia.

Usługi wiertnicze pod drogami wykorzystywane są głównie przy wykonywaniu prac polegających na położeniu infrastruktury podziemnej. Dzięki temu można przyspieszyć prace budowlane i zminimalizować ich koszt. Przewierty wykonuje się pod sieć:

  • telekomunikacyjną
  • kanalizacyjną
  • wodociągową
  • ciepłowniczą
  • energetyczną
  • gazową.

Wykonanie przewiertu pozwala na podłączenie domu do mediów, a prace zazwyczaj zamykają się w ciągu kilku godzin, więc nie są zbyt uciążliwe dla sąsiadów. Co więcej, w nowoczesnych maszynach hałas związany z wierceniem jest zminimalizowany. Wykonane tą metodą przeciski do linii wodnych, telekomunikacyjnych czy energetycznych mogą zostać od razu uzbrojone, a korzystanie z sieci staje się możliwe niemal od zaraz. Przeciski wykonywane są nie tylko pod drogami, ale też po parkingami, torowiskami, utwardzonymi placami czy chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

Cennik za przyłącza wodno-kanalizacyjne metodą przewiertu

Cena za wykonanie przewiertu pod drogą zależna jest od wielu czynników - nie bez znaczenia jest także rejon Polski, w różnych miejscach są proponowane bowiem różne ceny. Nowsze maszyny, które oferują szybsze, cichsze i bezpieczniejsze przewierty, zwykle kosztują więcej niż starsze modele. Przy obliczaniu ceny bierze się pod uwagę średnicę i długość przewiertu. Cena zazwyczaj ustalana jest za metr bieżący przewiertu, a niektóre firmy ustalają ją za całość pracy.

Przed ustaleniem ceny warto dopytać się na przykład o sytuację, w której przewiert okaże się niemożliwy w danym miejscu, na przykład ze względu na obecność innych sieci albo obecność dużych głazów. Dzięki temu unikniemy niespodzianek.

Opracowanie:

PU Kret-pol Krzysztof Słowik

Trzemeszno , Czarnieckiego 9

  • tel. 602 516 003

Podziel się