Materiał Partnera Prosty sposób na wykończenie ścian

Prosty sposób na wykończenie ścian

Aranżacja wnętrza jest bardzo ważna dla komfortu jego użytkowników. Zawiera ona nie tylko, jakość i styl mebli, ale też sposób wykończenia ścian czy podłóg. Możliwości jest wiele jak chociażby wykonanie tynków dekoracyjnych, tapetowanie, tradycyjne malowanie ścian, a w przypadku podłóg położenie płytek czy dywanów. To, jaki sposób wybierzemy zależy od budżetu, ale też gustu inwestora.

Tynki dekoracyjne we wnętrzach

Wewnętrzne tynki dekoracyjne mają różne faktury, co umożliwia dowolne wykończenie ścian i daje duże możliwości aranżacyjne wnętrza. Przewagą tynków jest to, że są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i co ważne nie pochłaniają wilgoci z otoczenia. Jest to szczególnie istotne w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka, gdzie woda, para wodna jest obecna praktycznie codziennie.

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów tynków, o różnej strukturze, co sprawia, że idealnie nadają się zarówno do domu, mieszkania czy biura. Jednym z najbardziej popularnych jest tynk kamyczkowy. Zawiera on wypełniacze w postaci drobnych kamyczków, które uelastyczniają tynk i sprawiają, że staje się on bardziej odporny na uszkodzenia. Świetnie nadaje się do dekorowania ścian w kuchniach i łazienkach z jednej strony dzięki dużej odporności na wodę, a z drugiej, dlatego, że dobrze komponuje się z płytkami ceramicznymi. Dużą zaletą zastosowania tynków dekoracyjnych jest dostępność szerokiej gamy kolorów i fakt, że można je malować, co daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza. Z tego powodu wielu architektów decyduje się na projektowanie wnętrz, w których zaleca się stosowanie tynków dekoracyjnych, szczególnie, że wiele z nich swoją strukturą przypomina kamienie i idealnie pasują do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Tapetowanie czy malowanie?

Właściciel mieszkania lub domu, który chce odświeżyć swoje wnętrze może zdecydować się na tapetowanie lub malowanie ścian. Są to wciąż najbardziej popularne formy wykańczania wnętrz, ponieważ są nisko kosztowe, a dobra firma, która zajmuje się remontami i wykończeniami wnętrz zrealizują zlecenie nawet w kilka dni.

Tapetowanie polega na położeniu na ścianie ozdobnych tapet. Ich ogromną zaletą jest to, że świetnie maskują wszelkie niedoskonałości, jakie pojawiają się szczególnie w starszych mieszkaniach. Dzięki tapecie takie ubytki jak dziury, nierówności przy suficie są niwelowane, a tapeta świetnie odwraca od nich uwagę. W ostatnich latach panuje trend, który łączy tapetowanie i malowanie jednocześnie. Zdarza się, że na najdłużej ścianie w mieszkaniu kładzie się tapetę, a mniejsze ściany sąsiadujące się maluje. Taki zabieg wykończeniowy sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i stylowe.

Opracowanie:

Firma Remontowo-Budowlana Ger-Bud Grzegorz Świetlik

Jasło , Plażowa 29A

  • tel. 514 948 398

Podziel się