Materiał Partnera Projektowanie wnętrza - samodzielnie czy z architektem?

Projektowanie wnętrza - samodzielnie czy z architektem?

Budowa lub remont domu to ekscytujące doświadczenie, które wiąże się z koniecznością odpowiedniego urządzenia wnętrza budynku. Wiele osób zastanawia się, czy projektowanie wnętrza lepiej zlecić profesjonaliście, czy lepiej zrobić to samemu. Jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

Pomoc projektanta wnętrz

Architekt wnętrz zajmuje się urządzaniem i projektowaniem wystroju pomieszczeń. Zawód ten wykonywany jest przez osoby, które mają doskonałe poczucie stylu, przestrzeni i nie ograniczają się tylko do jednego stylu, ale bez problemów są w stanie urządzić pomieszczenia utrzymane w różnorodnej stylistyce.

Projektant wnętrz nie narzuca klientowi konkretnych rozwiązań, chociaż może je oczywiście zasugerować, ale na pewno nie powinien zmuszać klienta do zastosowania konkretnych rozwiązań. Zadaniem projektanta jest kierowanie projektem i pomoc w szukaniu odpowiednich rozwiązań.

Jeśli jednak masz jasną wizję tego, jakie materiały wykończeniowe chcesz zobaczyć w swoim domu, to zaprojektować jego wygląd można samodzielnie! Wiele osób może pochwalić się doskonałym wyczuciem stylu, więc pomoc profesjonalny nie jest ważna. Bez znaczenia na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, warto podczas urządzania domu skorzystać z pomocy salonu materiałów wykończeniowych.

Wybór odpowiednich materiałów

Jak mówi nam ekspert ze studia Studio 4 Kąty, większość sklepów zajmujących się sprzedażą materiałów wykończeniowych nie jest w stanie zaoferować profesjonalnej porady, a pracujące tam osoby mają małą wiedzę na temat różnych stylów, rozwiązań i technologii. Dlatego tak ważny jest wybór miejsca, które do kwestii remontów, budowy czy wykończenia podchodzi kompleksowo, pod uwagę biorąc idealne dopasowanie materiałów do potrzeb klienta.

Dzięki takiemu rozwiązaniu klient otrzymuje fachową i aktualną wiedzę na temat tego, jakie materiały warto zastosować. Co więcej, profesjonalne studio wykończenia wnętrz może pomóc w znalezieniu godnych polecenia fachowców, a ich pracownicy mogą wykonać wizualizację z użyciem wybranych drzwi, podłóg, farb, płytek czy tynków, dzięki czemu otrzyma się realny wgląd na to, jak pomieszczenia będą się prezentować po zakończeniu wszystkich prac. W takich profesjonalnych sklepach budowlanych można znaleźć także bardzo zróżnicowany, szeroki asortyment - dzięki temu można wszystkie elementy dopasować do siebie i zakupić w jednym miejscu. Tym samym minimalizuje się ryzyko sytuacji, w której elementy nie będą do siebie pasować na przykład odcieniem.

Jak widać,  pomoc projektanta wnętrz nie zawsze jest konieczna, ale pomoc profesjonalistów ze sklepu z materiałami wykończeniowymi zawsze się przyda!

Podziel się