Materiał Partnera Profesjonalne usługi frezowania kominów w ofercie firmy sprawdzonej Alt-Pro Andrzej Liedtke

Profesjonalne usługi frezowania kominów w ofercie firmy sprawdzonej Alt-Pro Andrzej Liedtke

Frezowanie komina przy użyciu specjalnych diamentowych wierteł pozwala na nieinwazyjne, oczyszczanie wnętrza komina z przylegającej sadzy szklistej i innych zanieczyszczeń, a także na zwiększenie jego średnicy. Metoda ta jest alternatywą dla konieczności murowania nowego komina, np. w przypadku wymiany pieca na nowszy, który wymaga większego ciągu kominowego, który można uzyskać poprzez zwiększoną średnicę przewodu. Poznaj ofertę firmy Alt-Pro i dowiedz się więcej.

Po co wykonuje się frezowanie komina?

Zwiększenie średnicy przewodu kominowego jest konieczne w bardzo wielu przypadkach, Szczególnie, gdy planujemy wymianę kotła grzewczego na taki nowszej generacji. Wtedy okazuje się, że ciąg komina nie jest zadowalający. Aby uniknąć budowania nowego przewodu, co wiąże się z nieuniknioną potrzebą naruszenia konstrukcji dachowej, warto zdecydować się na frezowanie komina z pomocą specjalnych wierteł diamentowych. Ponadto, metoda ta sprawdza się też w przypadku, gdy komin nie był regularnie czyszczony za pomocą innych metod kominiarskich i na jego ścianach zalegają duże ilości sadzy szklistej, która jest bardzo trudna do usunięcia. W efekcie zalegania smoły i wyżej wspomnianej sadzy, znacząco zmniejsza się średnica komina, co z kolei może spowodować niebezpieczne dla życia ludzkiego zatrucie tlenkiem węgla.

Jak wygląda frezowanie komina za pomocą wierteł diamentowych?

Proces frezowania komina odbywa się za pomocą specjalnej głowicy frezującej zaopatrzonej w specjalne wiertło diamentowe, którego zadaniem jest szlifowanie wierzchniej warstwy materiału, z której zbudowany jest komin. Dzięki specjalnie zaprojektowanym i dobranym do pożądanej średnicy wiertłom są w stanie dokładnie, co do centymetra, wykonać proces frezowania. W zależności od potrzeb, średnicę komina można powiększyć nawet o 1/3 bez ryzyka naruszenia statyki przewodów. Tym bardziej, ze cały proces przebiega bez większych drgań, co eliminuje ryzyko wystąpienia pęknięć ścian wewnątrz pomieszczeń. Ogromną zaletą poszerzania średnicy komina jest fakt, iż gruz i pył nie przedostaje się do pomieszczeń, tylko jest usuwany przez otwór wyczystny.

Ponadto, zabieg ten pozwala nie tylko zlikwidować przewężenia międzykanałowe, ale również uzyskać wewnątrz bardzo gładkie ściany komina, co zapobiega ponownemu osadzaniu się zanieczyszczeń. Frezowanie kominów metodą diamentową oferowane jest przez doświadczoną i rzetelną firmę Alt-Pro Andrzej Liedtke z miejscowości Prabuty, znajdującej się na terenie województwa pomorskiego. Wiertło jest dobierane zarówno do średnicy komina, jak i do materiału budowlanego, z którego jest on wykonany. Korzystając z usług tej firmy zyskuje się gwarancję najwyższej jakości usług, wykonywanych terminowo, w przystępnych cenach.

Opracowanie:

Alt-Pro Andrzej Liedtke

Prabuty , Kuracyjna 7a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas