Artykuł sponsorowany Produkcja krajowa kabin sanitarnych

Produkcja krajowa kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne zamawiane są do ośrodków edukacyjnych, centrów handlowych, biurowców, siłowni, kompleksów basenowych, a także do szpitali oraz innych miejsc publicznych. Produkcją, a także profesjonalnym montażem, najczęściej zajmują się zaś ich producenci. Tych w Polsce jest wciąż mało, co jednak w dużej mierze wpływa na wysoką jakość i innowacyjność technologiczną oferowanych konstrukcji.  

Monopolizacja rynkowa

Jeśli chodzi o producentów zagranicznych, oferujących kabiny sanitarne, można spotkać się z nawet kilkunastoma firmami. Jeśli chodzi zaś o liderów wśród krajowych wykonawców i montażystów, mowa o monopolizacji rynkowej. W branży krajowej produkcji kabin sanitarnych, dominuje bowiem kilka przedsiębiorstw, które nie są dla siebie znaczną konkurencją. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju konstrukcje, jest bowiem niesamowicie wysokie, a zamówienia składają dzisiaj klienci biznesowi, indywidualni, a także publiczni. Współpracuje z nimi, między innymi doświadczona, renomowana i przede wszystkim nowoczesna firma SANIPOL Sp. z o.o., która wyróżnia się przede wszystkim stałym rozwojem oferowanych rozwiązań tak, aby gwarantowane kabiny były jeszcze trwalsze, atrakcyjniejsze wizualnie, a także bardziej bezpieczne w użytkowaniu.

Oferty katalogowe

Warto wiedzieć, że na rynku produkcyjno-dystrybucyjnym kabin sanitarnych, w dużej mierze klienci decydują się na zakup konstrukcji oferowanych w katalogach producenckich. Na przykładzie firmy SANIPOL, można zatem wymienić takie produkty, jak:

  • kabiny sanitarne WC: HPL, V20, HPL-PR,
  • kabiny natryskowe: typu „I”, typu „T”, z przedsionkiem i szatnią,
  • specjalne kabiny dla przedszkoli o mniejszych wymiarach,
  • przebieralnie,
  • szafki basenowe HPL,
  • blaty HPL pod umywalki,
  • a także innego typu zabudowa, w tym ściany działowe dla sanitariatów.

Występują one w różnych wersjach dopasowywanych do wymagań klientów. Już teraz warto skorzystać z narzędzia online – konfiguratora produktów – który znajdziesz na stronie www producenta SANIPOL. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla inwestorów z innych województw, niż firma wykonawczo-monterska.

Oferty na specjalne zamówienie

Wielu klientów biznesowych, np. właścicieli basenów, czy siłowni, współpracuje z producentami kabin sanitarnych, korzystając z ich elastycznych usług. Mowa o doborze danych konstrukcji według własnych potrzeb, wizji oraz wymagań. To wtedy dany wykonawca, razem z klientem projektuje dany wyrób, wykorzystując odpowiednie materiały, formy, elementy wykończenia, czy nawet techniki montażowe. Warto wiedzieć, że niestandardowe zlecenia, znacznie wykraczające poza katalogową ofertę, najczęściej są wykorzystywane wtedy, kiedy zarządca obiektu, chce wyróżnić go pod kątem wizualnym. W takich sytuacjach kabiny dostosowane są kolorystycznie, nakładane są na nich odpowiednie powłoki zdobnicze i nadruki/grafiki, a także  dodatkowe wyposażenie: od wieszaków na plecaki, po półki na smartfona. Często niestandardowe zlecenia są związane także, z koniecznością odpowiedniego zagospodarowania geometrycznego danej przestrzeni, czy przystosowania sanitariatu, do wykorzystania przez osoby niepełnosprawne: niewidome (systemy nagłaśniające), niesłyszące (dodatkowe oznakowania wzrokowe), czy na wózkach inwalidzkich (większe kabiny, specjalne podłoża itd.).

Technologia prefabrykacyjna

W Europie, a także w Polsce, w dziedzinie produkcji kabin sanitarnych, dominuje technologia prefabrykacyjna. Okucia, poręcze, wieszaki, stópki, różne ramy, powłoki, folie, a także ściany, tworzone są przez różne firmy, które razem pozwalają na stworzenie całego wyrobu, gotowego do błyskawicznego montażu w zleconym miejscu. Dzięki prefabrykacji, kabiny sanitarne, szafki sportowe, czy blaty pod umywalki publiczne, stały się znacznie tańsze, niż kilka lat temu, a także szybsze w wykonaniu. Dzisiaj sanitariat np. w centrum handlowym, można przygotować, jeśli chodzi o wyposażenie nawet w ciągu kilku godzin! Oczywiście nie liczy się tutaj czasu produkcji odpowiedniego wyrobu i jego transportu.

Wykorzystywane materiały

Coraz częściej odchodzi się od wykorzystywania w przestrzeniach publicznych wyrobów ze ścianami murowanymi, czy szklanymi (barwionymi), lub z tworzyw sztucznych i drewna. Stawia się dzisiaj na bardzo trwałe, a także wodoodporne materiały, takie jak płyty HPL. Warto przy tym wiedzieć, że zalicza się je do wyrobów kompaktowych i laminowanych o wysokiej odporności na wilgoć, odczynniki chemiczne, a także uszkodzenia mechaniczne, a dzięki odpowiednim powłokom także na spalanie, czy akty wandalizmu. Z łatwością umieszcza się na nich również różnego rodzaju nadruki, co jest coraz częściej wykorzystywane. Pozostałymi materiałami, które wykorzystuje się przy produkcji kabin sanitarnych np. WC, są: płyty wiórowe P2, często o grubości 28-30 mm, a także płyty warstwowe o grubości około 30 milimetrów, których składowymi, są pianka poliuretanowa, laminat HPL, a także odpowiedni system profili oraz okuć (wysoką trwałością konstrukcyjną, wyróżniają się te marki SANIPOL z linii V20 Standard). 

Opracowanie:

Sanipol Sp. z o.o.

Międzyrzecz , Poznańska 106

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas