Materiał Partnera Producent trawy w rolce

Producent trawy w rolce

Trawa jest ozdobą każdego ogrodu, ciężko byłoby sobie wyobrazić to miejsce bez niej. Sama kostka brukowa nie daje takiego uroku! Coraz więcej osób decyduje się na wyłożenie ogrodu trawą z rolki . Jest to doskonały zamiennik trawnika żywego, który wymaga o wiele więcej pracy i pielęgnacji. Z tego artykułu dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając trawę do Twojego ogrodu!

Na rynku istnieje sporo producentów trawy w rolce. Nic dziwnego, z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na ten materiał. Nie da się ukryć, że zamontowanie trawnika z rolki jest o wiele droższą opcją, niż zasianie trawy. Jednak, jeżeli Twój budżet pozwoli Ci na taki wydatek, warto się na niego zdecydować. Nie będziesz musiał czekać, aż trawa urośnie, a także odpowiednio przygotowywać gruntu.

Zalety trawy w rolce

  • piękny, zielony ogródek od razu - decydując się na żywy trawnik, musisz najpierw odpowiednio przygotować grunt, następnie zasiać wybrany rodzaj trawy, a potem odpowiednio ją nawozić oraz pielęgnować. W przypadku zamontowania trawy z rolki nie ma aż tak dużych wymagań co do pielęgnacji oraz przygotowywania gruntów
  • wysoka trwałość - warto wiedzieć, że trawa z rolki jest odporna na mrozy, szkodniki, a także wszelkie niekorzystne czynniki atmosferyczne
  • trawa z rolki jest równa na całej zamontowanej powierzchni (nie musisz obawiać się, że w niektórych miejscach będzie wyższa, bądź niższa)
  • można ją spokojnie zamontować na terenach prostych, jak i górzystych.

Jak wybrać najlepszego producenta trawy z rolki?

Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego producenta trawy z rolki. To od niego będzie zależeć jakość produktu. Pierwszym aspektem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę są rekomendacje klientów. Najlepiej zasięgnąć opinii wśród znajomych. Warto dowiedzieć się, czy są zadowoleni z zakupionego trawnika, a także jak przebiegła transakcja z firmą. Kolejnym ważnym aspektem jest sprawdzenie stron internetowych poszczególnych producentów. To na nich z reguły możesz przeczytać wiele przydatnych informacji, a do tego sprawdzić, jakie firma posiada certyfikaty. Ponadto zdecydowanie lepiej dokonać zakupu trawnika w firmie, gdzie pracują wykwalifikowani pracownicy. W razie jakichkolwiek wątpliwości udzielą potrzebnych informacji oraz doradzą. Nie możesz zapomnieć o sprawdzeniu gatunku trawy w rolce. Najlepiej jeśli firma będzie miała do wyboru kilka rodzajów traw. Wtedy będziesz miał pewność, że zda ona egzamin na glebie, która u Ciebie występuje (pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrana)!

Opracowanie:

Rol-bud Przemysław Chudzyński

Mokas 48

  • tel. 661 664 471

Podziel się