Materiał Partnera Prefabrykaty z betonu — najważniejsze informacje

Prefabrykaty z betonu — najważniejsze informacje

Prefabrykowany beton należy do betonowych form, które przygotowuje się, odlewa, a następnie utwardza poza terenem budowy. Proces ten odbywa się bowiem w kontrolowanym środowisku fabrycznym, gdzie prefabrykowane betonowe fragmenty są łączone z pozostałymi częściami w celu stworzenia kompletnej konstrukcji obiektu budowlanego. Co jeszcze warto wiedzieć na temat prefabrykatów z betonu? O tym piszemy w poniższym artykule.

Zalety prefabrykatów betonowych

Jeśli mowa o zaletach prefabrykatów betonowych, to należy tu wymienić przede wszystkim fakt, iż są one produkowane przemysłowo, co w efekcie umożliwia produkcję towarów w kontrolowanym środowisku, a co za tym idzie uzyskanie większej przepustowości, doskonałej kontroli jakości, świetnej wydajności oraz powtarzalności produkcji. Rozwiązanie, jakie stanowi przemysłowa produkcja obiektów z zastosowaniem prefabrykatów betonowych to także gwarancja wysokiej jakości usług, które są też realizowane terminowo i w przystępnej cenie, ponieważ materiały używane w tym celu należą do łatwo dostępnych.

Właściwości prefabrykatów betonowych

Beton stosuje się na ogół do budowy konstrukcji, które musi cechować długotrwała stabilność. Aby zwiększyć żywotność całego betonowego obiektu, można także w efektywnych sposób zaprojektować jego detale. Jeśli chodzi o postać, jaką mogą przybrać prefabrykaty wykonane z betonu, to są to m.in. panele ścienne, słupy, belki, ściany, płyty podłogowe, a także elementy architektoniczne. W kwestii właściwości prefabrykatów betonowych należy wymienić przede wszystkim chemiczną obojętność, a co za tym idzie niepalność oraz wysoką odporność na działanie ognia. Beton stanowi więc bardzo bezpieczny surowiec budowlany. Co więcej, ten materiał nie wytwarza żadnych toksycznych substancji w wyniku oddziaływania ognia.

Jakie zastosowania znajdują betonowe prefabrykaty?

Betonowe prefabrykaty takie, jakie mogą Państwo zakupić m.in. w firmie Borg ze Szczecina oferującej produkty wysokiej jakości (w tym nie tylko betonowe prefabrykaty, ale także m.in. mury oporowe, płyty balkonowe na systemach Halfena czy garaże prefabrykowane w systemie modułów betonowych), znajdują wiele zastosowań. Wśród nich możemy wymienić budowę każdego rodzaju budynków (zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych oraz luksusowych willi, szpitali, hoteli czy obiektów przemysłowych). Co więcej, wykonywanie budynków z prefabrykatów betonowych przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w środowisku pracy (m.in. poprzez ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia w obrębie różnych obiektów w sytuacji zaistnienia pożaru) oraz zredukowania siły roboczej, jak również eliminacji gromadzenia odpadów.

Opracowanie:

Podziel się