Artykuł sponsorowany Prefabrykacja konstrukcji dachowej rozwiązaniem na braki kadrowe

Prefabrykacja konstrukcji dachowej rozwiązaniem na braki kadrowe

Braki kadrowe to poważny problem, który coraz częściej dotyka branżę budowlaną, zarówno inwestorów, jak i wykonawców. Wynika to z sytuacji gospodarczej i emigracji wyspecjalizowanych pracowników na Zachód. Braki te widoczne są m. in. przy pracach związanych z konstrukcją dachu, które wymagają wykwalifikowanej kadry. Z tego powodu coraz częściej sięga się po technologię prefabrykacji.

Prefabrykacja – to się opłaca!

Na czym polega prefabrykacja w budownictwie? To wznoszenie konstrukcji z wcześniej przygotowanych przez profesjonalną firmę produkcyjną elementów, które docierają na budowę gotowe do montażu. Dla inwestora oznacza to wiele korzyści: przyspieszenie inwestycji i gwarancję wysokiej jakości realizacji. Przede wszystkim jednak to oszczędność czasu i pieniędzy, które trzeba by przeznaczyć na zatrudnianie wielu fachowców w przypadku tradycyjnych konstrukcji dachowych. Takie tradycyjne więźby wykonywane są przez zespoły wykwalifikowanych cieśli, reszta prac należy do dekarza. W przypadku prefabrykatów wiązary dachowe dostarczane są na plac budowy i od razu gotowe do montażu.

Zalety dla inwestorów

Decydując się na technologię prefabrykacji inwestor nie musi martwić się o zatrudnienie szerokiej kadry wykwalifikowanych pracowników, np. cieśli. Ponadto, prefabrykowane konstrukcje dachowe – więzary drewniane – produkowane są z drewna suszonego, co decyduje o lekkości technologii. Niewielka waga i prostota rozwiązania sprawia, że prefabrykaty te można łatwo zamontować nawet samodzielnie, bez kadry fachowców i obsługi maszyn, np. dźwigów.

Korzyści dla wykonawców

Prefabrykaty to również korzyści dla firm wykonawczych i dobre rozwiązanie na problemy kadrowe. 

Tłumaczy to specjalista z przedsiębiorstwa budowlanego Partner ze Szczecina: Technologie prefabrykowanych konstrukcji dachowych cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Dają one ogromne możliwości projektowe i dużą swobodę w zakresie adaptacji projektów. Wiązary i inne prefabrykaty dachowe wykorzystuje się nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale także wielorodzinnym – po takie rozwiązania sięga coraz więcej deweloperów. Ze względu na bogate możliwości konstrukcyjne, związane np. z dużą rozpiętością wiązarów - wykorzystuje się je przy budowie hal magazynowych, marketów i budynków użyteczności publicznej. Wykonawcy tych projektów, w przypadku braków kadrowych, mogą zdecydować się na prefabrykaty. Dzięki temu na plac budowy dotrą gotowe do montażu elementy, do których wykonania, transportu i instalacji nie potrzeba szerokiej kadry fachowców. Prefabrykacja konstrukcji dachowej przyniesie więc oszczędność czasu i pieniędzy, a także przyczyni się do rozwiązania problemów kadrowych w firmie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas