Materiał Partnera Prace ziemne – zakres usług profesjonalistów

Prace ziemne – zakres usług profesjonalistów

Nie ulega wątpliwości, że prace ziemne przeprowadzane na placach budowy są jedną z najważniejszych czynności. Odpowiednie przygotowanie gruntu nie tylko umożliwia pewne usadowienie fundamentów i podstawowych instalacji, ale może także znacznie podwyższyć standard życia mieszkańców. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, specjalistyczne firmy przygotowały rozbudowaną ofertę usługową. Co konkretnie wchodzi w jej skład?

Nie tylko wykopy

Choć prace ziemne zdecydowanie najbardziej kojarzą się z wykonywaniem wykopów i jest to skojarzenie jak najbardziej uzasadnione, to rozbudowana oferta usługowa obejmuje znacznie więcej czynności. Mowa tu chociażby o pracach związanych z melioracją terenu. Każdy, kto choć przez chwilę miał styczność z rolnictwem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie poszczególnym glebom odpowiedniej wydajności produkcyjnej. Dlatego właśnie fachowcy są w stanie zająć się drenażem, ochroną przeciwpowodziową oraz stworzeniem rowów nawadniających lub odwadniających. Kształtowanie terenu to również umiejętność stworzenia odpowiedniego mikroklimatu dla konkretnych gatunków roślin. Dlatego właśnie można liczyć na usługi związane np. z sadzeniem drzew, które są w stanie uchronić plony przed silnymi porywami wiatru.

Aby mieć pewność, że prace ziemne przeprowadzone zostaną w sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie, warto  tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym wykonawcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Jackop, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom rzetelne wsparcie w zakresie przygotowania i modernizacji terenu. Firmę cechuje umiejętność indywidualnego podejścia do każdego ze zleceń oraz terminowość wykonywanych prac. Co jeszcze znajduje się w ofercie najlepszych firm?

Zlecenia nietypowe i usługi dodatkowe

Bez względu na to, czy chodzi o wykopy szerokoprzestrzenne, wąskoprzestrzenne, czy jamiste, stworzenie żadnego z nich nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Na wyposażeniu firm wykonawczych, oczywiście poza narzędziami ręcznymi, znaleźć można także specjalistyczne podjazdy. Mowa tu o koparkach, spychaczach i koparko-ładowarkach. Dzięki samochodom ciężarowym wykonawcy są również w stanie zapewnić wywóz nadmiaru gruntu z placu budowy, przez co klienci nie muszą obawiać się dosłownie o nic.

Warto również wspomnieć o usługach związanych z montażem szamba. Rozwiązanie takie gwarantuje sprawne funkcjonowanie instalacji kanalizacyjnej przez długie lata. Wbrew powszechnie panującej opinii do montażu szamba istnieje konieczność zastosowania ogromnej precyzji. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z dokumentacją projektową przez doświadczonych i właściwie wyszkolonych pracowników

Podziel się