Materiał Partnera
Prace wykończeniowe w mieszkaniu

Prace wykończeniowe w mieszkaniu

Konieczność przeprowadzenia remontu wcale nie musi wynikać ze złego stanu technicznego poszczególnych pomieszczeń. Coraz częstszym motywatorem, jeżeli chodzi o zmianę wystroju, jest wciąż zmieniająca się moda. Aby nadążyć za trendami, inwestorzy wręcz prześcigają się w oryginalności. Aby prace remontowe mogły przebiegać sprawnie i bez zbędnych nerwów, warto powierzyć je najbardziej renomowanym firmom. Co wchodzi w zakres ich usług?

Malowanie ścian

Elementami mieszkania, które najczęściej podlegają remontom, są ściany. Dlaczego? Otóż dlatego, że są to stosunkowo duże powierzchnie, które walnie decydują się o estetycznym odbiorze mieszkania. Najpopularniejszą metodą ich wykończenia jest malowanie, które tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się proste. Przed malowaniem powierzchnię ściany trzeba odpowiednio przygotować. Pozbyć się wszelkiego rodzaju złuszczeń oraz uszkodzeń mechanicznych. Można to osiągnąć za pomocą szpachlowania i gruntowania. Czynności te mają zapewnić nowej farbie jak najlepszą przyczepność. Jeżeli chodzi o same farby, to warto zwrócić uwagę szczególnie na te, które odporne są na zabrudzenia. Choć są droższe od swoich standardowych odpowiedników, wydatek ten należy traktować raczej w kategoriach inwestycji, która szybko się zwróci. Do obowiązków ekipy remontowej należy także zabezpieczenie mebli i innych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.

Dokonuje się tego przy pomocy specjalnych folii. Miejsca newralgiczne takie jak listwy podłogowe i parapety okleja się specjalistycznymi taśmami, które zapobiegają podciekaniu farby. Aby mieć pewność, że prace malarskie wykonane zostaną z troską o najmniejszy nawet szczegół, warto zlecić je najlepszym fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Euro-Dom, która dzięki swojemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom łatwy dostęp do najwyższej jakości usług wykończeniowych. Co jeszcze znajduje się w ofercie profesjonalnych ekip remontowych?

Tapetowanie ścian

Kolejną metodą, którą wykorzystuje się przy remontach ścian, jest tapetowanie. Podobnie, jak w przypadku malowania bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Dodatkowo dochodzi jeszcze aspekt klejenia. Klej musi zostać przygotowany dokładnie z zaleceniami producenta. Zbyt słaba mieszanka nie utrzyma tapety, a zbyt silna może zniszczyć jej strukturę. Tapetowanie ścian to doskonała okazja, aby poczuć się jak dekorator wnętrz. Tapety występują w ogromnej gamie kolorystycznej.

Są również wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie nadadzą się do pokojów dziecięcych. Tapetowanie wymaga również ogromnej precyzji, dlatego  jej położenie warto zlecić najbardziej doświadczonym firmom.

Opracowanie:

Euro-Dom Jakub Wojtczak

Łachowo 54

Podziel się