Artykuł sponsorowany Prace wchodzące w skład tak zwanego białego montażu

Prace wchodzące w skład tak zwanego białego montażu

Prace nazywane białym montażem to ważny etap budowy lub remontu domów i mieszkań. Wykonywane są głównie w łazienkach, pokojach kąpielowych i kuchniach, ale czasem także w pralniach. Choć domownicy mogą zająć się nimi samodzielnie praktyka pokazuje, że lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Jakie zatem czynności obejmują wspomniane usługi? W poniższym artykule znajduje się odpowiedź na to pytanie.

Istotna forma wykańczania wnętrz

Prace wykończeniowe wieńczące budowę albo remont przeważnie kojarzą się z kilkoma czynnościami. Gładzeniem, malowaniem lub tapetowaniem ścian, kładzeniem podłóg, zakładaniem gniazdek i oświetlenia. Warto wiedzieć, że należy do nich również biały montaż. W podstawowej wersji jest to montaż urządzeń sanitarnych razem z armaturą. Jeśli chodzi o pierwsze ze wspomnianych to najczęściej instalowane są:

  • miski WC i bidety,
  • wanny i brodziki,
  • umywalki i zlewozmywaki,
  • grzejniki z osprzętem.

Rzecz jasna równie ważne jest podłączanie armatury pozwalające korzystać z wymienionych urządzeń. Zatem w tym przypadku fachowcy instalują baterie łazienkowe i kuchenne oraz panele prysznicowe. W zakres tych czynności wchodzi także montaż kabin.

Inne oblicza prac remontowych

Biały montaż nie jest tak łatwy jak może się wydawać. Osoby bez doświadczenia powinny zostawić to zadanie firmom świadczącym usługi budowlane. Po pierwsze dlatego, że mocowanie urządzeń sanitarnych wpływa na wygląd łazienki lub kuchni. Wszelkie błędy i niedociągnięcia są widoczne i niszczą zakładany efekt. Pociągają za sobą kosztowne poprawki, często też nie pozwalają na komfortowe używanie umywalek, wanien itp. Po drugie montaż wymaga dobrania odpowiedniego osprzętu, uszczelek, silikonów i taśm izolacyjnych dopasowanych do rodzaju instalacji. To te elementy sprawiają, że wszystko działa jak należy a domownicy mogą bezpiecznie korzystać z łazienki czy kuchni. W związku z tym pomoc fachowca jest tu bardzo ważna.

Jeszcze parę lat temu we wnętrzach domów pracowały dwie grupy budowlane. Pierwsza zajmował się białymi pracami instalacyjnymi a druga wykańczaniem połóg i ścian. Obecnie zatrudnianie różnych ekip jest niepraktyczne, bowiem nowoczesna armatura i urządzenia wymagają połączenia prac. Na przykład przy montażu WC podtynkowego wykonuje się zabudowę stelaża a dopiero potem mocowanie miski. Dlatego firmy budowlane, takie jak Resinbud s.c., oferują rozszerzoną białą instalację. Obejmującą kompleksowe wykończenie pomieszczenia. Zatem do dyspozycji jest układanie płytek podłogowych i ściennych, malowanie sufitów, składanie i wieszanie szafek oraz luster. Często dochodzi do tego mocowanie wieszaków i innych przydatnych uchwytów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas