Artykuł sponsorowany Poznaj wnętrze domu przed jego budową za pomocą wizualizacji 3D

Poznaj wnętrze domu przed jego budową za pomocą wizualizacji 3D

Często zastanawiamy się jak coś, co dopiero ma powstać, będzie finalnie wyglądać. Dzięki intensywnemu rozwojowi technologii oraz grafiki jest to teraz możliwe. Wszystko za sprawą wizualizacji 3D oraz wirtualnych spacerów. To duże udogodnienie zarówno dla deweloperów, jak i w podjęciu decyzji przez osoby decydujące się na kupno mieszkania. Takie zobrazowanie wnętrza jest także niezwykle pomocne w trakcie remontu lub aranżacji.

Trójwymiarowe wnętrze

Projekty 3D budynków oraz ich wnętrz są nieocenione, jeśli chodzi o sprawną komunikację pomiędzy projektantem, architektem a deweloperem lub przyszłym mieszkańcem. To sposób na konfrontację wyobrażeń obydwu stron i uniknięcie ewentualnych nieporozumień. Co za tym idzie także rozczarowania przy efekcie w świecie rzeczywistym, kiedy już nie zawsze da się pewne elementy zmienić. Projektowanie 3D polega na przestrzennej wizualizacji obrazu, czyli wszystkie obiekty umieszczone w programie graficznym mają odwzorowaną w odpowiedniej skali wysokość, głębokość, szerokość. Wynik jest zbliżony do tego, jak konkretne przedmioty postrzega oko człowieka. Często osoby zajmujące się aranżacją wnętrz lub architekci dysponują odpowiednimi programami do tworzenia tego typu obrazowania. Jeśli wykonujemy remont we własnym zakresie, ale potrzebujemy szczegółowego odwzorowania naszego wyobrażenia, możemy wykonanie takiego projektu zlecić na przykład agencji kreatywnej Double Prism, która zajmuje się wizualizacją pomieszczeń na podstawie przedstawionego planu.

Spacer na niby

Innym narzędziem, które cieszy się szerokim zastosowaniem w branży budownictwa oraz wśród deweloperów są spacery wirtualne. Na podstawie odtworzonych zdjęć możliwa jest wizyta w danym miejscu oraz interaktywny spacer pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Wszystko dzieje się na ekranie komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego, gdy siedzimy wygodnie w fotelu. Dzięki panoramicznym projektom 360⁰, mamy możliwość przyjrzenia się dokładnie wszystkim elementom wokół. Uczestnik takiego nierzeczywistego spaceru odnosi nieodparte wrażenie, jakby znajdował się w konkretnym wizualizowanym punkcie. Wrażenie to można wzmocnić poprzez tak zwaną technologię VR (virtual reality). Dzięki specjalnym okularom użytkownik niemal w 100% doświadcza obecności w konkretnej przestrzeni. Wirtualne spacery są odpowiedzią na potrzeby zabieganego społeczeństwa. Nie każdy dysponuje taką ilością czasu, aby obejrzeć wszystkie mieszkania, które go interesują.

Po taką technologię często sięgają także różnego rodzaju ośrodki kultury (muzea, galerie sztuki) lub ośrodki wypoczynkowe. Ukazanie pewnego fragmentu tych lokalizacji ma stanowić zachętę do odwiedzenia takich placówek w rzeczywistości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas