Materiał Partnera Poznaj szeroki zakres usług Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszyw S.A.

Poznaj szeroki zakres usług Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszyw S.A.

Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszyw S.A. to słynące w całej Polsce i nie tylko, ośrodki dystrybucyjne, przemysłowe, a także technologiczne, związane z branżą kruszyw kopalnianych, które posiadają łącznie 11 kopalni. Tym samym KZEK to firma, która jest zaliczana do liderów rynkowych, za którymi podążają mniejsze przedsiębiorstwa. Poznaj szeroki zakres usług Krakowskich Zakładów Eksploatacji Kruszyw S.A.

Kruszywa najwyższej jakości – produkcja i transport

Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszyw, przede wszystkim zajmują się wydobyciem i produkcją wysokich jakościowo surowców. Wiele z nich trafia do dalszej produkcji betonu, czy też do szerokich działań budownictwa oraz drogownictwa. Przykładowymi produktami, są zaś granitowe kamienie ozdobne, kruszywo drobne 0/2 mm, kruszywo grube 16/63 mm gat. II (żwir), kruszywo naturalne 0/8 mm gat. II, kruszywo o ciągłym uziarnieniu 0/31,5 mm (kruszone), piasek do piaskownic z atestem PZH, czy też ziemia nadkładowa. Wyroby te można znaleźć w następujących lokalizacjach: Kraków, Liszki, Oświęcim, Kończyce Wielkie, Niepołomice, Gdów, Przeciszów, Babice, Zator. Spółka dysponuje także nowoczesną flotą transportową, w tym tą z zezwoleniami do odbioru odpadów o kodzie 170504. Zajmuje się one między innymi przewozami osób samochodami osobowymi i mikrobusami, transportem materiałów samochodami dostawczymi, a także składa się na nią wynajem dźwigów nawet do 28 ton.

Profesjonalne roboty ziemne i usługi techniczne – kadra ekspertów

Klienci indywidualni, biznesowi, a także publiczni, często podejmują również współpracę z Krakowskimi Zakładami Eksploatacji Kruszyw S.A. w ramach świadczonych przez nie usług robot ziemnych. Wykonywane są one nowoczesnymi spycharkami, czy koparkami, które przydają się między innymi do rekultywacji i prac odkrywkowych, prowadzonych każdorazowo pod nadzorem osób posiadających uprawnienia górnicze. Szerokim wyspecjalizowaniem i eksperckim poziomem wiedzy, wyróżniają się również zatrudniani technicy, inżynierowie itp., którzy gwarantują usługi mechaniczno-remontowe, a także projektowo-wykonawcze, związane z technologią maszynową do produkcji kruszyw mineralnych skalnych. Mowa między innymi o tworzeniu nowoczesnego przenośnika odwadniającego, przeznaczonego do pracy z pogłębiarkami ssąco-refulującymi. Służy on zaś do odwadniania i oczyszczania transportowanego urobku pod ciśnieniem z zanieczyszczeń pylasto-ilastych oraz obcych, co jest ważne między innymi przy sprzedaży piasku do piaskownic – wspomniany atest PZH.

 

Opracowanie:

Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A.

Kraków , Rzemieślnicza 1

Podziel się