Artykuł sponsorowany Poznaj możliwości, jakie daje elektryczna instalacja natynkowa wykonana przez fachowców z firmy Elis Robert Bartoszcze

Poznaj możliwości, jakie daje elektryczna instalacja natynkowa wykonana przez fachowców z firmy Elis Robert Bartoszcze

Instalacje elektryczne to zazwyczaj ten element budynku, którego większość inwestorów nie eksponuje, tak aby jak najmniej kabli było widoczne. Nie da się jednak ukryć, że w wielu przypadkach firmom instalacyjnym, takim jak Elis Robert Bartoszcze, zlecane jest poprowadzenie elektrycznych instalacji natynkowych, stanowiących bardzo często jedyne lub najlepsze dostępne rozwiązanie, umożliwiające bezpieczne i szybkie doprowadzenie prądu do określonych pomieszczeń.

Instalacja poprowadzona na tynku – nie taki diabeł straszny

Instalacje elektryczne w budynku to w dużej mierze rozbudowane systemy okablowania, które firmy instalacyjne, takie jak Elis Robert Bartoszcze, prowadzą w bruzdach ściennych (systemy podtynkowe) lub w tynku (systemy wtynkowe). Nie da się jednak ukryć, że w wielu sytuacjach znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem jest wykonanie elektrycznej instalacji natynkowej. Warto jednak pamiętać, że jak mówi przedstawiciel firmy Elis –

Instalacje natynkowe, nazywane również naściennymi, charakteryzują się tym, że zarówno przewody elektryczne, jak i pozostałe elementy (np. gniazdka i włączniki) montowane są bezpośrednio na ścianach lub sufitach, bez potrzeby wykuwania specjalnych bruzd. Oczywiście, podobnie jak w przypadku instalacji podtynkowych, tak i tu niezwykle istotny jest dobór odpowiednich przewodów (przekrój dobrany powinien być w zależności od tego, czy kable zasilać będą gniazda, czy punkty oświetlenia), a także dobór odpowiedniego osprzętu (zastosowane powinny tu być natynkowe puszki, gniazda i włączniki, które dodatkowo, w przypadku pomieszczeń wilgotnych, powinny być hermetyczne). Instalacje tego typu można poprowadzić po każdej powierzchni zarówno na ścianach z betonu, surowej cegły, jaki i z drewna, zaś same kable mogą być ukryte w specjalnych rurkach, listwach, kanałach kablowych lub przymocowane za pomocą specjalnych obejm lub uchwytów, bezpośrednio do ściany.

Zalety elektrycznych instalacji natynkowych, wykonywanych przez specjalistów z firmy Elis

Wbrew pozorom elektryczne instalacje natynkowe pojawiają się w nie tylko w miejscach takich jak piwnice, czy garaże, gdzie ukrycie przewodów nie jest priorytetem. Warto bowiem mieć świadomość, że fachowcy z firmy Elis, coraz częściej systemy tego typu montują w łazienkach, salonach, sypialniach, czy kuchniach, zwłaszcza we wnętrzach urządzanych w stylu industrial, loft, lub vintage. Dodatkowo kable poprowadzone po wierzchu ściany lub sufitu pozwalają na bezproblemowe wykonanie nowej lub rozbudowę, bądź modernizację istniejącej instalacji w dowolnym momencie, bez potrzeby kłopotliwego kucia w ścianach oraz szpachlowania i zamalowywania bruzd. Nie bez znaczenia jest również łatwość dostępu do okablowania, co daje możliwość prostej i szybkiej naprawy, wymiany uszkodzonych elementów lub przearanżowania instalacji i zmienienia jej stylu. Oczywiście całość tego typu prac realizowanych przez fachowców z firmy Elis przy układaniu instalacji natynkowych, odbywa się znacznie szybciej i jest mniej kłopotliwa dla samego inwestora.

Wykonanie instalacji natynkowych to zadanie, które trzeba powierzyć fachowcom, takim jak specjaliści z firmy Elis Robert Bartoszcze, co wynika z faktu, że zarówno gniazdka i włączniki, jak i przewody, nawet te ukryte w rurkach czy listwach, muszą być zamontowane i połączone szczególnie starannie, gdyż bardzo dużą uwagę należy zwrócić tu zarówno na szczelność tego typu instalacji, jak i na jej odporność na uszkodzenia, co pozwoli zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Podobnie, jeśli instalacja tego typu pojawi się w pomieszczeniu wilgotnym lub na zewnątrz, powinna ona być odpowiednio do tego dostosowana, tak aby kontakt z wilgocią nie spowodował awarii.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas