Artykuł sponsorowany Powszechnie stosowane metody osuszania mieszkań -  Hydroblokada

Powszechnie stosowane metody osuszania mieszkań - Hydroblokada

Nadmierna wilgoć w mieszkaniu prowadzi nie tylko do zniszczenia lub uszkodzenia sprzętów i instalacji, ale wpływa negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. W przypadku zalania musimy jak najszybciej pozbyć się jego skutków, jednak nie jest to możliwe bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, takiej jak Hydroblokada, która ma doświadczenie w tego typu pracy.

Osuszanie kondensacyjne

Ponad dziesięć lat doświadczenia na rynku ma zlokalizowana w Opolu firma Hydroblokada. Zajmuje się ona osuszaniem domów, mieszkań piwnic i innych lokali, a wykonując te zadania wykorzystuje nowoczesne metody oraz sprzęt, które gwarantuje sprawne i dokładne usunięcie wilgoci z wnętrz. W ofercie firmy znaleźć można także iniekcje krystaliczną oraz ozonowanie i termowizję.

Najczęściej stosowaną metodą jest osuszanie kondensacyjne. Zasada działania używanego w niej osuszacza przypomina zasadzę działania chłodziarki. Wilgotne powietrze wprowadzane jest do urządzenia przez filtr powietrza i przepuszczane przez parownik i skraplacz. Wewnątrz osuszacza ulega schłodzeniu, co pozwala wytrącić z niego wilgoć, po czym za pomocą wentylatora suche powietrze odprowadzane jest z powrotem na zewnątrz urządzenia.

Osuszacze kondensacyjne wykorzystywane są zazwyczaj w warunkach, gdy powietrze nie jest narażone na temperatury poniżej 12 stopni Celsjusza. W większości przypadków mają dwa poziomy chłodzenia: wstępne chłodzenie w wymienniku powietrze-powietrze oraz dalsze schładzanie w parowniku aż do osiągnięcia punktu rosy.

Osuszanie adsorpcyjne

Ta metoda znajduje zastosowanie niemal równie często co osuszanie kondensacyjne. Opiera się jednak na nieco innych zasadach. W tym przypadku wilgotne powietrze przepuszczane jest przez zbiornik z adsorbentem, którym zazwyczaj jest granulowany żel aluminiowy lub nanofiltr. Na nim wytrąca się wilgoć, a następnie podgrzane suche powietrze odprowadzane jest z urządzenia do pomieszczenia, gdzie ponownie nasyca się parą wodną.

Cały proces powtarza się aż do całkowitego usunięcia wilgoci z wnętrza. Osuszacz adsorpcyjny jest jednym z najtańszych w eksploatacji i sprawdza się w każdych warunkach.

Kiedy zlecić ususzanie mieszkania

Zalanie i wynikająca z niego wilgoć w mieszkaniu mogą być skutkiem wielu nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak:

  • zalanie z dachu,

  • zalanie z rur spustowych czy rynien dachowych,

  • zalanie bądź wilgoć w wyniku nieszczelnych obróbek,

  • zlanie w wyniku awarii instalacji centralnego ogrzewania,

  • zalanie w następstwie awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych,

  • zalanie w wyniku usterki ogrzewania podłogowego.

Nieusunięcie wilgoci prowadzić będzie jedynie do zwiększenia skali problemu, ponieważ woda zacznie wnikać w kolejne elementy budynku. W przypadku bardzo zawilgoconych wnętrz konieczne może być nie tylko osuszanie, ale również odgrzybianie domu.

Opracowanie:

Hydroblokada Grzegorz Strzępek

Opole , Piwonii 4

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas