Materiał Partnera Powody, dla których warto zdecydować się na kocioł ekologiczny

Powody, dla których warto zdecydować się na kocioł ekologiczny

Czy wiesz, że tradycyjne kotły centralnego ogrzewania – na węgiel lub drewno – w dużym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska naturalnego? W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca na bardziej nowoczesny i ekologiczny model. Przeczytaj, jakie są największe zalety takiego wyboru i dowiedz się, jakiej firmie najlepiej jest powierzyć montaż c.o.

Kilka słów o kotłach ekologicznych

Kotły ekologiczne to – najprościej definiując – urządzenia, służące do ogrzewania nieruchomości, które emitują do środowiska naturalnego tylko śladowe ilości zanieczyszczeń. Działają one zgodnie z normą PN-EN 303-5. Z tego względu, są w szczególności popularne wśród młodych osób, stawiających na ekologię i nowoczesność (w tym również na wyjątkowy design kotłowni).  Fenomen tego typu pieców polega również na tym, że są one  w dużym stopniu zautomatyzowane, więc nie wymagają dużego nakładu pracy, a do tego są przyjazne środowisku. Dodatkowo, koszty użytkowania ich są relatywnie niskie.

Rząd wspiera ekologię – dofinansowania do przedsięwzięcia

Warto być również świadomym, że tego typu ekologiczne przedsięwzięcia bardzo często są wspierane przez rząd w ramach różnego typu projektów i programów ekologicznych. Jednym z nich jest chociażby program „Czyste Powietrze”, który ruszył we wrześniu 2018 roku i ma potrwać aż do roku 2029. Jego głównym celem jest zminimalizowanie ilości zanieczyszczeń, które powstają wskutek używania starych pieców i spalania w nich niskiej jakości produktów. Każda osoba, która postanowiła zakupić taki piec, może więc starać się o zwrot inwestycji – refundację części poniesionych kosztów. Warto zaznaczyć, że minimalna wartość przedsięwzięcia, branego pod uwagę w ramach programu „Czyste Powietrze” powinna wynosić co najmniej 7 tysięcy złotych.

Gdzie można zakupić kocioł na pellet lub ekogroszek?

Zakup ekologicznego kotła jest więc inwestycją na wiele lat. W związku z tym, warto dokładnie przeanalizować oferty firm, oferujących ich sprzedaż i montaż. Bardzo dużo pozytywnych rekomendacji posiada przedsiębiorstwo Instalacje wod-kan, gazowe, c.o, prowadzone przez Czesława Babika. Funkcjonuje ono na rynku od ponad 10 lat co jest równoznaczne z ogromnym doświadczeniem w branży. Firma nie tylko oferuje profesjonalny montaż pieców ekologicznych, ale także w swojej ofercie posiada kilka wysokiej jakości urządzeń, których dystrybucją się zajmuje. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i cieszyć się solidnie wykonaną pracą przez długie lata.

Opracowanie:

Podziel się