Artykuł sponsorowany Posadzka z żywicy poliuretanowej - cechy, wady i zalety

Posadzka z żywicy poliuretanowej - cechy, wady i zalety

Posadzki z żywicy poliuretanowej coraz częściej można spotkać w budownictwie mieszkaniowym. Dotychczas zarezerwowane dla hal produkcyjnych, teraz stanowią ciekawe wykończenie nowoczesnego wnętrza. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?

Główne cechy posadzki z żywicy

Posadzki z żywicy to świetne rozwiązanie do wykończenia wnętrza. Będzie pasować zarówno do eleganckiego, jak i industrialnego stylu. Jeśli lubimy ekstrawagancję, możemy uzyskać nią efekt stąpania po wodzie lub piasku. Gdy zdecydujemy się na żywicę bezbarwną, będzie niesamowicie wyglądała wylana na malowane grafiki 3D. Dzięki temu w domu możemy mieć prawdziwe dzieło sztuki na podłodze, bez obawy, że zostanie zniszczone przez codzienne użytkowanie.

Posadzki z żywicy bardzo dobrze izolują - dzięki temu nie musimy już kłaść podkładów i obniżać pomieszczenia. Przy tym nadają się także do położenia na ogrzewanie podłogowe.

Posadzki z żywicy są proste do utrzymania czystości - nie posiadają żadnych fug ani innych łączeń, w których może zbierać się kurz i brud. Do jej czyszczenia nie są potrzebne specjalne środki chemiczne. Dzięki tym dwóm cechom świetnie sprawdzi się też dla alergików.

Żywica poliuretanowa - zalety

Posadzka z żywicy poliuretanowej jest bardzo trwała. Bez problemu wytrzyma bez zmian codzienną domową eksploatację - wszak została stworzona do hal produkcyjnych! W przeciwieństwie do innych rodzajów żywicy, nie trzeba jej lakierować, aby uzyskać wysoki połysk. Jest też bardziej odporna na odbarwienia spowodowane promieniowaniem ultrafioletowym.

Poliuretan wygłusza pomieszczenie - bez obawy możemy chodzić po takiej posadzce w obcasach, skakać czy rzucać piłką. Nie powstanie przy tym żaden roznoszący się hałas.

posadzkę można też wybrać w wykończeniu matowym - szczególnie we wnętrzach w stylu industrialnym będzie to ciekawe rozwiązanie. Taka posadzka jest też elastyczna - nie wymaga cięć, dzięki czemu możemy uzyskać piękny efekt tafli.

Żywica poliuretanowa - wady

Położenie posadzki z żywicy poliuretanowej nie jest tanie. Nie można też tego zrobić samodzielnie - najlepiej zatrudnijmy do tego sprawdzonych fachowców z wysokimi kompetencjami w tym zakresie, takich jak DKM-Polska. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że osiągniemy oczekiwany efekt.

Żywica poliuretanowa na innych materiałach

Żywicę poliuretanową można położyć na istniejącą już posadzkę. Da to bardzo ciekawy efekt - szczególnie, jeśli mamy podłogę ze starych drewnianych desek, którą chcemy zachować, a która nie nadaje się już do użytku. Można też ją wylać bezpośrednio na beton - to pozwoli na uzyskanie industrialnego efektu. Ważne, żeby nie był spękany, a przede wszystkim wilgotny - mogą się wtedy utworzyć na żywicy nieestetyczne bąble.

Posadzka z żywicy, jak żadna inna, daje nieskończone możliwości na wykończenie wnętrza w sposób oryginalny, efektowny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Warto rozważyć to rozwiązanie w swoim domu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas