Artykuł sponsorowany Pompy ciepła powietrze-woda dla Twojego domu

Pompy ciepła powietrze-woda dla Twojego domu

Systemy grzewcze domów jednorodzinnych tworzy się z wykorzystaniem różnych technologii. Dużą popularnością cieszą się m.in. pompy ciepła, które są idealnym rozwiązaniem zarówno dla centralnego ogrzewania, jak i systemu ciepłej wody użytkowej. W Polsce, ze względów m.in. klimatycznych najbardziej wydajne są zaś pompy w typie powietrze-woda. Dowiedz się o nich więcej.

Czym są pompy powietrze-woda?

Pompy ciepła powietrze-woda to modułowe rozwiązania, które nie wymagają budowy kotłowni w domu jednorodzinnym. Ich praca opiera się o wykorzystanie specjalnego agregatu zewnętrznego, podłączonego pod jednostkę wewnętrzną. Oba urządzenia są dzisiaj tworzone w bardzo nowoczesnym designie i mogą być montowane w różnych miejscach ogrodu/domu.

Wyjątkowość pomp ciepła powietrze-woda to jednak nie tylko ich kompaktowość, prostota oraz nowoczesna estetyka. Najważniejsze jest to, że posiadają one dodatkowy zintegrowany podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, który może mieć nawet 300-litrowy zbiornik. Dzięki temu pompa powietrze-woda może być nie tylko wykorzystana z powodzeniem do energooszczędnego ogrzewania wnętrz, ale także wody. Odpowiada za to wykorzystanie powietrza jako dolnego źródła energii.

Ciekawostką jest też to, że usuwane powietrze z pompy ciepła oddając energie, zostaje schłodzone o kilkanaście stopni. Latem może być wykorzystane zatem do okresowego chłodzenia pomieszczeń i to całkowicie za darmo. Posiadanie pompy powietrze-woda nie wymaga kupna klimatyzatorów.

Zalety pomp powietrze-woda

Pompy powietrze-woda gwarantują niskie koszty eksploatacyjne. Dzieje się tak m.in. dzięki możliwości współpracy systemu z konwencjonalnym źródłem ciepła, łącząc go z alternatywnym niemalże pasywnym rozwiązaniem. Pompy tworzone są zatem w najwyższych klasach efektywności energetycznej, a ich moc grzewcza spełnia wysokie normy wg EN 16147. Podkreślić również warto to, że urządzenia wyposażone są zarówno w innowacyjne sprężarki, jak i podgrzewcze oraz zbiorniki. Zwykle dla czteroosobowej rodziny wystarczy system o pojemności 300-litrów. Na ciepłą wodę nie trzeba czekać przy takich rozwiązaniu nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz.

Jakie są jeszcze zalety pomp ciepła powietrze-woda? Warto szczególną uwagę zwrócić na samą konstrukcję, która powinna być wykonana z dobrego gatunku stali nierdzewnej. Urządzenie dzięki temu będzie trwałe na lata, a prace konserwacyjne można w ten sposób ograniczyć do minimum. Zarówno montaż, jak i obsługa pomp są także niebywale proste.

Warto jednak wybierać urządzenia sprawdzonych marek takich jak HEWALEX. To sprzęty od tego producenta przy tworzeniu systemów grzewczych wykorzystuje pracownia instalatorska INSTALACJE TOMASZA KOŁODZIEJCZAKA z Osielska pod Bydgoszczą. Poleca ona tworzyć instalację C.O. oraz C.W.U. również z wykorzystaniem kolektorów słonecznych. Świetnie łączą się one z pompami powietrze-woda. W ten sposób ogrzewa się m.in. domy energooszczędne w standardzie NF 40. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas