Materiał Partnera Pomiary pod bramę garażową – dlaczego są tak ważne? Spytaliśmy fachowców z firmy Dystrybucja Stolarki

Pomiary pod bramę garażową – dlaczego są tak ważne? Spytaliśmy fachowców z firmy Dystrybucja Stolarki

Wybór bramy garażowej nigdy nie powinien stanowić dzieła przypadku. Aby gwarantowały one wysoki poziom bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, warto postawić na produkty od uznanych producentów. Takie też posiada firma Dystrybucja Stolarki prowadzona przez Bogdana Paciorka. Bramy muszą być też dopasowane do specyfiki obiektu, zatem przed ich zakupem należy zadbać również o przeprowadzenie dokładnych czynności pomiarowych.

Każdy centymetr ma znaczenie

Rynek bram garażowych jest dosyć rozbudowany, przez co z pewnością odnajdziemy produkty, które spełnią nasze wszystkie potrzeby. Współczesne konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, pozwalają na automatyzację procesów otwierania/zamykania, a dzięki przemyślanej budowie odznaczają się także odpowiednio niskim współczynnikiem przenikania ciepła.

Bez względu na to, jaki typ bramy chcemy nabyć, pamiętajmy że każda z nich jest robiona pod indywidualny wymiar.  Zakup konstrukcji niedopasowanej do parametrów garażu to zatem niczym nieuzasadniony wydatek. Nawet jeśli uda się ją zamontować, to należy liczyć się z obniżeniem jej funkcjonalności, a także problemami z samą obsługą mechanizmu. Aby uniknąć niedogodności, przed złożeniem zamówienia, trzeba chwycić za metrówkę i dokonać rzetelnych czynności pomiarowych. Brak chęci bądź narzędzi? Żaden problem! Przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż i montaż bram, często starają się zapewnić swym klientom kompleksowe usługi, wyręczając ich w powyższych obowiązkach. Tak też jest w przypadku firmy Dystrybucja Stolarki z siedzibą w miejscowości Nowe Lipiny.

W trosce o precyzyjne pomiary

Znaczenia pomiarów pod bramę garażową nie powinniśmy nigdy lekceważyć. Jak tłumaczy ekspert z przedsiębiorstwa Dystrybucja Stolarki:

Jeśli okaże się, że otwory są zbyt małe na bramę, ta będzie się ona zacinała, bądź jej ruch zostanie nawet całkowicie ograniczony. Z kolei za duży utwór skutkuje powstaniem luzów, które wręcz uniemożliwiają stabilne osadzenie konstrukcji. W takich przypadkach co prawda można ratować się systemowymi profilami bądź drewnianymi belkami, ale to negatywnie wpływa na estetykę garażu. Nie sposób pominąć faktu, że nieskorygowane wymiary grożą utratą ciepła, co jest szczególnie istotne, jeśli chcemy zachować w garażu pożądaną temperaturę.

Kiedy dokonać pomiarów pod bramę garażową

Zdaniem specjalistów z wymierzeniem otworu wjazdowego i ostatecznym montażem bramy warto poczekać aż do finalizacji prac wykończeniowych w garażu. Dodanie tynków czy artykułów  ocieplających wpływa bowiem na wyniki pomiarów, a te muszą przecież być na tyle precyzyjne, aby zapewnić trwałość bramy oraz jej napędu. To jednak niejedyny powód, dlaczego niegotowy garaż nie jest dobrym miejscem do zabiegów instalacyjnych. Wilgotne produkty wykończeniowe, w tym tynki gipsowe, narażają bramę na korozję, a ponadto sprzyjają jej odbarwieniu. Sypki materiał równie dobrze może się dostać do delikatnych komponentów konstrukcji, co negatywnie odbije się na szybkości i głośności jej pracy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas