Artykuł sponsorowany Półroczne przeglądy budynków z firmą IWBUD

Półroczne przeglądy budynków z firmą IWBUD

Polskie prawo stawia przed właścicielami i zarządcami budynków wiele wymogów. Jednym z nich jest obowiązek poddania obiektu okresowym przeglądom stanu technicznego. Mają one na celu utrzymanie lub poprawę standardów bezpieczeństwa nieruchomości i zniwelowanie negatywnego wpływu budowli na środowisko naturalne. Firma IWBUD specjalizuje się w wykonywaniu audytów budynków. Kontrole jakich obiektów przeprowadza się co pół roku?

Półroczna kontrola stanu technicznego budynku – jakich obiektów dotyczy?

Półroczne przeglądy budynków są obowiązkowe dla wszystkich nieruchomości, których powierzchnia zabudowy przekracza 2000 m2 bez względu na powierzchnię dachu i inne budynki. Z taką koniecznością muszą też liczyć się właściciele obiektów (poza budynkami- hale, wiaty, zadaszenia itp.), których powierzchnia dachu przekracza 1000 m2. Nieruchomości, których parametry są mniejsze od wyżej wymienionych, należy kontrolować co rok.

Audyt budynku polega na dokładnym przeglądzie wszystkich elementów budynku i instalacji, które są podatne na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Niszczenie się obiektu jest też naturalnym następstwem eksploatacji. W trakcie kontroli specjaliści sprawdzają działanie sieci elektrycznej, gazowej, instalacji-wodno-kanalizacyjnej, wentylacyjnej i kominowej.

Zwracają uwagę na kondycję ścian i stropów, stolarki okiennej i drzwiowej oraz stan konstrukcji dachowej. Szczegółowe wytyczne dotyczące kontrolowanych elementów znajdziemy w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.

Dlaczego warto powierzyć cykliczną kontrolę budynków firmie IWBUD?

Przedsiębiorstwo IWBUD działa na rynku od 2004 roku. Zajmuje się doradztwem techniczno-budowlanym obiektów mieszkalnych i gospodarczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży IWBUD stał się ekspertem w kontroli stanu technicznego nieruchomości różnego rodzaju. Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia do prowadzenia audytów budowlanych.

Załoga IWBUD-u do każdego zlecenia podchodzi w pełni profesjonalny sposób. Rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że dobry stan techniczny budynku gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkowania. Tam, gdzie w grę wchodzi zdrowie i życie ludzi, nie ma miejsca na błędy. Dlatego też specjaliści z firmy IWBUD nie zignorują żadnej usterki, ani też nie zbagatelizują z pozoru drobnych niedoróbek i niedoskonałości. Pomoc ekspertów nie kończy się na ocenie stanu technicznego budynku. Doświadczeni audytorzy podpowiedzą, jak szybko i skutecznie usunąć daną awarię, by uzyskać pozytywny wynik kontroli.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas