Materiał Partnera Pogotowie elektryczne, czyli pomoc w nagłych przypadkach

Pogotowie elektryczne, czyli pomoc w nagłych przypadkach

Życie bez prądu jest współcześnie niewyobrażalne. Znakomita większość przedmiotów codziennego użytku zasilana jest energią elektryczną. Ma to szczególne znaczenie w okresie świątecznym, kiedy sprawnie działające oświetlenie i sprzęt AGD to absolutna podstawa, by wigilia się udała. Noce są natomiast coraz dłuższe – zmrok zapada szybko, więc chętniej korzystamy ze sztucznych źródeł światła. W przypadku wystąpienia awarii warto natychmiast skontaktować się z elektrykiem.

Dlaczego warto mieć pod ręką numer pogotowia elektrycznego?

Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu odszukanie numeru telefonu do elektryka, który usunie nagłą usterkę w naszej instalacji, to nic prostszego. W praktyce, gdy brakuje prądu, często skazani jesteśmy na odcięcie od świata – wyłącza się nasz router, przez co tracimy dostęp do Internetu. Poza tym, nasze urządzenia przenośne mogą być akurat rozładowane. Numer do elektryka powinien być zatem na widoku – najlepiej trzymać go w kuchni, np. przyczepiony magnesem do lodówki albo pinezką do tablicy korkowej. W ten sposób, gdy spotka nas nieszczęście, a nasza instalacja elektryczna odmówi posłuszeństwa, szybko poprosimy specjalistę o interwencję. Usługi naprawiania nagłych usterek oferuje między innymi inowrocławska firma Oaza.

 Kiedy możemy wezwać pogotowie elektryczne?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić bezpieczniki, popularne zwane korkami. Czasem podłączenie wadliwego urządzenia elektrycznego sprawia, że korki odcinają zasilanie w całym mieszkaniu. Jest to pożądane zasilanie, bowiem bez tego narażeni jesteśmy nawet na wywołanie pożaru. Po sprawdzeniu bezpieczników, gdy jesteśmy pewni, że problem nie jest z nimi związany, możemy sprawdzić inne źródła energii elektrycznej. W tym celu warto wyjść na klatkę, spróbować zapalić światło na korytarzu, w garażu czy składziku. Wyizolujemy wówczas miejsce, w którym prąd przestał płynąć prawidłowo. Często może zdarzyć się tak, że to kwestia napraw przeprowadzanych przez naszego dostawcę energii elektrycznej – wówczas prądu nie będzie także u sąsiadów, z którymi również dobrze jest się skontaktować. Gdy sprawdziliśmy już wszystko to, co było w naszym zasięgu, możemy zadzwonić na pogotowie elektryczne. Przyczyn awarii może być naprawdę wiele, więc nie warto ich szukać samodzielnie – sprawny elektryk wykona wszelkie pomiary i zniweluje usterkę, gdy tylko znajdzie jej przyczynę. Czasem będzie miał dla nas garść porad związanych z eksploatacją instalacji elektrycznej lub wymianą zużytych elementów.

Opracowanie:

Oaza PPHU Mariusz Łukomski

Inowrocław , Skłodowskiej-Curie 11

Podziel się