Artykuł sponsorowany Podział bram posesyjnych ze względu na sposób otwierania

Podział bram posesyjnych ze względu na sposób otwierania

Planowanie ogrodzenia to ważna sprawa, która przekłada się na ogólny wygląd posesji i domu. Jednym z jego elementów jest brama wjazdowa, która pełni istotną funkcję i pozwala na wjazd na działkę. W jej przypadku istnieje możliwość wyboru różnych sposobów otwierania. Te dostosowane są do indywidualnych oczekiwań właścicieli danego terenu. Na jaki system warto się zdecydować?

Jaką bramę wjazdową wybrać?

Decydując się na bramę posesyjną, warto uwzględnić przede wszystkim estetykę jej wykonania. Jedną z istotnych kwestii jest także rozmiar oraz zajmowane przez nią miejsce. Jak podkreślają specjaliści zajmujący się realizacją takich bram, np. z firmy Ogrodzenia i Bramy – nawet najlepsza brama wjazdowa źle dopasowana do wielkości działki nie spełni dobrze swojego zadania.

Bramy wjazdowe odróżnia od siebie między innymi sposób ich otwierania, to z kolei przekłada się na ilość miejsca potrzebnego do montażu konkretnego modelu. Warto również pamiętać, że skrzydła nie powinny otwierać się na zewnątrz posesji. To mogłoby ograniczać możliwości manewru dla innych pojazdów znajdujących się na jezdni.

Rodzaje bram wjazdowych

Zależnie od indywidualnych oczekiwań właścicieli działki, jak również możliwości zapewnionych przez dany teren, można zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów bram:

  • przesuwną,

  • rozwieraną.

Brama przesuwna sprawdzi się w przypadku posesji, gdzie miejsce na bramę wjazdową jest mocno ograniczone. Największą zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo mała przestrzeń potrzebna do montażu. Brama przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Warunkiem koniecznym do jej montażu jest natomiast odpowiednia szerokość działki. Alternatywnym rozwiązaniem jest model zbudowany z dwóch skrzydeł, gdzie każde rozsuwa się w przeciwną stronę. Jedna i druga opcja jest charakterystyczna dla posesji przemysłowych, na których znajdują się obiekty firmowe.

Bramy wjazdowe rozwierane to częściej wybierane rozwiązanie w przypadku terenów prywatnych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie dysponuje się odpowiednią długością podjazdu. Decydując się na tę opcję, warto pamiętać, że potrzebuje ona znacznie więcej miejsca niż bramy przesuwne. Modele dostępne na rynku są zbudowane z jednego skrzydła lub dwóch. Dostępne są również niesymetryczne rozwiązania.

Niezależnie od rodzaju wybranej bramy wjazdowej warto zadbać również o jej wygodne otwieranie. Coraz częściej wykorzystuje się automatykę, przy pomocy której w prosty sposób można otwierać i zamykać bramę bez wychodzenia z samochodu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas