Artykuł sponsorowany Podłogi – jakie materiały wybrać?

Podłogi – jakie materiały wybrać?

Podłogi są jednym z najważniejszych elementów zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Jako że znajdują się w ciągłym użyciu przez wszystkich domowników, muszą charakteryzować się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie do pominięcia jest także kwestia należytej estetyki. To właśnie często od wykończenia podłogi zależy charakter konkretnego pomieszczenia. Na jakie materiały się zatem zdecydować i co wziąć pod uwagę?

Podłogi do salonów i sypialni

Ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów wciąż cieszą się panele podłogowe. Dlaczego? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim jest to materiał, który jak żaden inny łączy doskonały stosunek ceny do jakości. Charakteryzuje się też wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Bardzo ważne jest również to, że panele podłogowe można ułożyć niezwykle szybko. Panele występują w wielu wariantach kolorystycznych, co umożliwia ich bardzo dokładne dopasowanie do ogólnej koncepcji wizualnej pomieszczenia. Kolejnym rodzajem wykończenia podłóg są deski parkietowe, uważane przez znawców za materiał najszlachetniejszy.

Wykonywane najczęściej z dębiny parkiety cechują się wytrzymałością oraz naturalnym pięknem. Nie jest to jednak materiał tani. W niektórych przypadkach za parkiet przyjdzie zapłacić inwestorom kilkukrotnie więcej niż za panele. Niemniej jednak oba rodzaje wykończenia wymagają profesjonalnego montażu. Dlatego wykonawstwo należy powierzyć najlepszym fachowcom. Zdecydowanie należy do nich firma, której właścicielką jest Marta Kowalska. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu wyposażeniu firma remontowa zapewnia kompleksowe oraz terminowe wykonanie robót, co w branży budowlanej nie jest oczywistością. Jakie jeszcze materiały można zastosować na podłogi?

Podłogi do pomieszczeń o podniesionej wilgotności

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku kuchni i łazienek. Tutaj największym zagrożeniem dla strukturalnej integralności podłóg jest przede wszystkim wilgoć. Dlatego zastosowane materiały muszą charakteryzować się całkowitą hydrofobowością. Doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne, które przez szereg lat zdążyły już udowodnić swoją wartość oraz uniwersalność zastosowań. Nowym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność, są panele produkowane ze szkła hartowanego lub laminowanego.

Stworzone z nich powierzchnie użytkowe są zarówno estetyczne, jak i bardzo praktyczne. Wymiana podłogi lub po prostu położenie nowej to skomplikowany oraz wieloetapowym proces. Choć można podjąć się go samodzielnie, o wiele lepiej zaufać w tej kwestii profesjonalistom. Można w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu, nerwów, a także, co nie wyda się tak oczywiste, pieniędzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas