Materiał Partnera Po czym poznać dobrego elektryka?

Po czym poznać dobrego elektryka?

Dobry elektryk powinien mieć renomę - i to nie dotyczy tylko branży elektrycznej. Zadowoleni byli klienci to najlepsza rekomendacja każdego fachowca. Poszukując firmy, która wykona dla nas usługi elektryczne, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, po których poznamy, czy dana firma jest godna naszego zaufania. Koniecznie sprawdź, czym powinien się charakteryzować dobry elektryk.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to priorytet. Chyba każdemu z nas prąd elektryczny kojarzy się z porażeniami i pożarami, jednym słowem - nic dobrego! Dlatego szukając fachowca, powinniśmy się upewnić, że posiada odpowiednie i aktualne uprawnienia. Nie posiadając ich, nie będzie on mógł dokonać wpisu w dzienniku budowy, a my będziemy mieć ogromne problemy z załatwieniem formalności z dostawcą prądu.

Osoba z uprawnieniami nie powinna mieć najmniejszego problemu z dobrym wykonaniem instalacji. Obecne zabezpieczenia i przewody elektryczne chronią nas całkowicie od porażenia prądem i pożarem, a wypadki, o których czasem słyszymy w mediach, zdarzają się w budynkach ze starą instalacją. Dlatego wybierając elektryka, powinniśmy zatrudnić kogoś, kto zna się na swojej pracy i może się pochwalić referencjami. - twierdzi Daniel Plaskota, właściciel firmy elektrycznej Eldan.

Formalności

Dobra i profesjonalna firma elektryczna powinna wziąć na siebie załatwienie wszystkich formalności w zakładzie elektrycznym. Przy czym dotyczy to zarówno przyłączenia prądu i jego poboru w czasie budowy, jak i później – po zgłoszeniu gotowego domu do zamieszkania lub uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie – podpisania umowy z dostawcą na dostarczanie prądu w tańszej, „mieszkaniowej” taryfie. Bardzo ważne jest też to, by po wykonaniu przez siebie instalacji, przeprowadził zgodny z przepisami jej odbiór i dokonał odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy. Tak, byśmy nie musieli zatrudniać do tego kolejnego fachowca.

Kosztorys

Bardzo ważna kwestia - kosztorys. Dla większości z nas koszt wykonania instalacji ma duże znaczenie, ale nie należy z tym przesadzać. Porównując kosztorysy od kilku elektryków, powinniśmy sprawdzić, czy zakres robót jest we wszystkich taki sam. Kierowanie się ceną, zawsze wychodzi na złe, dlatego, jeżeli kwestie finansowe nie są dla Ciebie priorytetem, zdecydowanie nie powinieneś decydować się na najtańszą ofertę.

Po wykonaniu usługi przez fachowca w terminie i bez problemu, będziemy w stanie ostatecznie stwierdzić, czy dokonaliśmy dobrego wyboru.

Opracowanie:

Eldan Firma Elektryczna. Daniel Plaskota

Mielec , Godlewskiego 5 lok. 43

  • tel. 784 079 753

Podziel się