Materiał Partnera Pianka PUR – idealny system izolacyjny dachu

Pianka PUR – idealny system izolacyjny dachu

Dach to konstrukcja budynku, która musi być dobrze zabezpieczona przed wilgocią oraz wodą opadową. Istotne jest także zadbanie o to, aby wyeliminować mostki termiczne, które przede wszystkim znajdują się na załamaniach dachowych. Bez dobrego docieplenia dachu specjalnymi foliami, a także pianką PUR, budynek może tracić nawet do 40% ciepła. Rachunki grzewcze bez termoizolacji są zatem olbrzymie.

Pianka zamkniętokomórkowa a otwartokomórkowa

Pianki zamkniętokomórkowe różnią się od tych otwartokomórkowych swoją ciężkością, wskaźnikiem przenikania ciepła, a także zastosowaniem. Pierwszy typ pianek jest idealny do docieplania dachów płaskich, stropodachów wentylowanych oraz stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Pianki otwartokomórkowe nadają się zaś idealnie dla dachów skośnych, nawet o bardzo złożonych bryłach i wielu załamaniach. Świetnie sprawdzają się również przy stropach belkowych, a także stosuje się je do ocieplania ścian szkieletowych oraz tych w modelu suchej zabudowy na poddaszach.

Warto zatem podkreślić, że pianki PUR obu typów mogą być wykorzystywane do działań docieplania dachów z tą różnicą, iż lżejsze materiały otwartokomórkowe stosuje się tylko i wyłącznie od wewnątrz. Nie utrudniają one przy tym rozkładania sieci sanitarnych czy teletechnicznych, gwarantując również wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.

Dlaczego pianki PUR to świetne systemy izolacji dachów?

Pianki PUR wyróżniają się świetnymi parametrami termoizolacyjnymi. Niwelują one do 99,99% mostków termicznych nawet w trudno dostępnych miejscach. Natrysk pianką jest zatem skuteczniejszy od układania wełny mineralnej czy też styropianu. Doceniają to zarówno inwestorzy remontujący strychy, przekształcając je na poddasza użytkowe, jak i piankę PUR z chęcią wykorzystują ekipy budowlane, które wznoszą nowe budynki. Często materiał ten jest stosowany przy budowie domów jednorodzinnych w standardzie energooszczędnym NF 40.

Oprócz tego pianka PUR jest dzisiaj tak chętnie stosowana przy ocieplaniu dachów ze względu na błyskawiczność izolowania powierzchni. Sto metrów kwadratowych można pokryć pianką nawet w kilka godzin. Najlepsze pracownie tysiąc metrów kwadratowych pokrywają zaś w jeden dzień. Takie wyniki można uzyskać przy współpracy z firmą BUD-MAT, która słynie także z tworzenia izolacji balkonów, piwnic, fundamentów oraz z montażu więźby dachowej. Dlaczego jednak szybkie docieplenie jest tak pożądane? Przede wszystkim wpływa na koszty termomodernizacji. Z pianką PUR można osiągnąć wysokie budżetowe cięcia. 

Opracowanie:

Bud-Mat Mateusz Smalcerz

Chełmek , Bolesława Chrobrego 74

  • tel. 789 306 340

Podziel się